Jak podłączyć kabelek do dżwięku HDMI

Witam.Nie mogę uzyskać fonii w telewizorze połączonym HDMI.Kupiłem kartę graficzną GIGABYTE 8400GS 512MB GDDR2 PUREVIDEO HD HDMI,bo w komputerze nie ma wyjścia TV.Płyta główna to GIGABYTE GA-G31M-ES2C S.775 INTEL G31(spisane z karty gwarancyjnej).Po zainstalowaniu i połączeniu kablem HDMI obraz jest,ale nie ma fonii.Wiem,że trzeba podłączyć kupioną kartę z płytą główną,tylko nie wiem gdzie.Tutaj jest widok kabelka kabelek-651181_2_min.jpg, na czarnym kabelku pisze SPDIF,na czerwonym GND. Tutaj widok głównej płyty,na której czerwonymi kwadracikami zaznaczyłem prawdopodobne złącze, tylko na płycie są trzy styki,a na kabelku dwa plyta1_3_min.jpg.Przy stykach pisze SPDIF.Próbowałem podłączyć i zmieniałem połączenie ze stykami,ale to nic nie pomogło,a może trzeba zmienić coś w ustawieniach,może trzeba podłączyć w innym miejscu? Liczę,że uprzejmi forumowicze pomogą mi w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam.

żaden kabelek nie jest potrzebny,HDMI przesyła i obraz i dźwięk to tylko kwestia wyregulowania,czasami trzeba wbudowaną kartę dźwiękową w płytę główną wyłączyć w BIOS-ie–musi być ustawione na Disable ,pomimo,że zabrzmi to dziwnie,dźwiękiem zajmie sie karta graficzna

Witam,to po co jest kabelek i jak mogę to wyłączyć w BIOS-ie,nigdy w BIOS-ie nie grzebałem.

Pozdrawiam.

1 Power

2 SPDIFO

3 GND

Ja nie wiem co to znaczy 1 Power

2 SPDIFO

3 GND

SPDIF–Pozwala na przesyłanie między dwoma urządzeniami dźwięku zapisanego cyfrowo bez potrzeby konwertowania go do postaci analogowej

(GND - GrouND) --czyli mówiąc prościej masa

Tak jak napisałem ten kabelek do niczego się nie przyda,gdyż dzwięk jest przesyłany kablem HDMI,w BIOS wchodzisz przy starcie komputera naciskając DEL ,potem w —Integrated Peripherals,szukasz Azalia Codec i przestawiasz na Enabled jeżeli do tej pory było np . na Auto,na koniec Save& Exit potem zatwierdzasz Yes i nastąpi ponowne uruchomienie kompa,układ dźwiękowy trzeba na stałe WŁĄCZYĆ,źle napisałem poprzednio,przy instalacji sterowników do karty graficznej instalują się też sterowniki do dźwięku i to one mogą ““chcieć być najważniejsze”” w systemie nie pozwalając działać poprawnie karcie wbudowanej w płytę główną

Zrobiłem tak jak powiedziałeś i teraz nie mam dźwięku ani w komputerze,ani na telewizorze i teraz po naciśnięciu Del BIOS mi się nie włącza.Ratuj

Dodane 16.01.2010 (So) 1:25

Bios już zrobiłem,ale musiałem odinstalować nową kartę,wyjąć z komputera i przywrócić Azalia Codec na Auto.To nie było to,konflikt musi tkwić gdzie indziej.