Jak podłączyć kartę graficzną HD4870?

Z karty graficznej wychodzą 2 złącza 6pinowe. Do którego podłączyć przewód ( może muszą być 2 przewody) z zasilacza? Moja zasiłka to corsair -CMPSU-750TXEU. Wolę zapytać niż puścić coś z dymem.

o ile sie nie mylę, powinieneś dostac taki rozgałeźnik 2x6pin na molexa

Przecież ten zasilacz ma 4 wtyczki PCI-e, więc w czym problem?

Tak przy karcie są 2. Moje pytanie jest następujące: Mam podłączyć oba?

Dodatkowo zasilacz ma 4 takie złącza , więc chyba przejściówka nie bedzie potrzebna ( a może?)

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 13:16 został dopisany post przez aficio

Czy mam podłączyć obie?

Tak! Jak są 2, to podłącz 2, Jak będzie 15, to też masz podłączyć 15, chyba, że chcesz się skarżyć na obniżoną wydajność spowodowaną niedoborem prądu dostarczanego grafie.

podłacz tyle ile jest.

lepiej mieć wiecej niz za mało :stuck_out_tongue:

No i dzięki. Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem.

No to może jeszcze pytanko.

Zakupiłem kosteczki OCZ 2 x 2GB PC-800 ReaperX EB CL 4 z opóźnieniami 4-4-3-15 i napięciem zasilania 2,1 V. Czy po włożeniu ich w sloty muszę w biosie zmienić także opóźnienia i napięcie , czy bios sam się “dopasuje”? :o Moja płyta w stopce.

wszystko sie samo zrobi, tylko je włóż

Super , wielkie dzieki . Idę montować. :smiley: =D>

Napięcie i timingi trzeba ustawiać akurat samemu przy tych ramach

joo ? …

myślałem ze wszystko sie samo poustawia :shock:

Samo to się ustawi na domyślne ustawienia, chyba, że płyta ma funkcję EPP (ramy też).

Pamięci mają tę funkcję. Płyta nie wiem- nie mogę się doczytać.

Może Wy sięlepiej znacie?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s4_10.html

Co z tego wiadomo?

EPP często nie działa prawidłowo i ustawia np. 5-5-5-18@1.8v przy 800MHz. Lepiej ustawić na sztywno w BIOS tak jak pisał Scorpio. Przy chipsetach Intela, OCZ lubią robić niespodzianki na automatycznych ustawieniach.

Ok. Jednak doczytałem się w instrukcji pamięci , że trzeba ustawić ręcznie. Nawet nieżle opisane jak. Dzięki za pomoc.