Jak podłączyć komp. do drugiego komp

Mam w domu dwa komputery, które są połączone ze sobą za pomocą kart sieciowych i jeden komputer udostęppnia drugiemu internet. Chciałam podłączyć trzeci komputer do komputera głównego, też za pomocą karty sieciowej. Ale jak próbuję skonfigurować komp. za pomocą kreatora sieci, to dostaję informację, że “Kreator odnalazł odłączony sprzęt sieciowy. Połączenia sieciowe są rozłączone. Podłącz kable sieciowe lub w inny sopoób podłącz sprzęt sieciowy”. Co to znaczy, co mam zrobić, ponieważ ja połączyłam te komputey kablem sieciowym.

Dodam, iż na tych komp. jest sytem XP i internet mam drogą radiową.

Za jakąkolwiek informację z góry dziękuję.

można spróbować w komputrze głównym włożyć następną karte i tak samo udostępnić :wink: a najlepiej to router zalożyć :wink:

Ja mam karty sieciowe w każdym komp., które są podłączone kablem sieciowym i nie chcę zakładać żadnego routera.

Tylko nie wiem dlaczego kreator podaje mi taką wiadomość. Co jest źle, albo co mam zrobić, aby było dobrze.

jakim cross czy normal ?

czy w komputerze który ma udostempniać neta są karty dla dwóch komputerów ?

czy zrobiłeś udostempnienie tak jak to pokazuje prezentacja ?

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

Kabel mam skrosowany, mam karty sieciowe dla dwóch kopmuterów, próbowałam zrobić udostępnianie jak pokazuje prezentacją, ale komp. nie widziały się, więc próbowałam zrobić za pomocą kreatora i nie udało się. Co jest przyczyną tego?

switche i NICe jakim chcesz

  • byle nie roolover :smiley:

tylko routery cisco mają takie wymogi

sproboj zrobic mostek sieciowy miedzy skonfigurowanym połaczeniem netowym a połaczeniami komputerów podłaczonych do twojego serwera

może wpisałeś takie same adresy IP do obu kompów na komputerze udostępniającym internet?? powinny mieć inną ostatnią liczbę

ale kabel sieciowy wykrywa odrazu i nie trzeba nic ustawiac to pewnie cos z kablem,

kup ruterka albo tanszy jest hub i nie bedzie problemu

kksx4 czytasz posty??

Myślę, że nie, więc zacznij czytać ze zrozumieniem, a jeśli nie potrafisz zrozumieć, to nie pisz głupot.

Na tym Forum nie jest ważna ilość postów, tylko ich jakość.

Zapamiętaj i stosuj tę zasadę :slight_smile:

:okulary:

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 1:07

Student cisco , wyskakujesz jak Filip z konopii.

Słyszysz dzwon ale nie wiesz, w którym kościele dzwonią.

Co to za nowa teoria o wymogach cisco :evil:

Jest pewna zasada przy łączeniu urządzeń sieciowych i tyczy to tak samo cisco, jak i innych urządzeń, w tym wypadku łączenie bezpośrednie dwóch stacji roboczych.

Tak na marginesie, albo pisz pełny zdaniem i zrozumiele albo daj sobie spokój, bo takim pisaniem wprowadzasz innych w błąd i siejesz zament. 8)

:okulary:

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 1:18

Dwa pierwsze komputery masz połączone kablem skrosowanym, teraz trzeci chcesz połączyć również kablem skrosowany, ale z tego co piszesz, komunikat pokazuje odłączenie kabla.

W takim razie weź kabel od połączenia pierwszych dwóch i połącz trzeci z pierwszym, będziesz widziała, czy wtedy połączenie będzie czy nie.

Jeśli będzie, to znaczy, że kabel, który użyłaś poprzednio jest uszkodzony.

Jeśli nie będzie, należy sprawdzić sprawność karty sieciowej tak w trzecim, jak i perwszym komputerze.

:okulary:

do tego celu najlepiej kupić switch albo hub, rutera nie trzeba

Golden Finger czytam posty , podpowiedzialem co bedzie lepszym rozwiazaniem niz ladownie jeszcze karty sieciowej do kompa !

Co podpowiedziałeś to widać, słychać i czuć :slight_smile:

Zdaje się, że jednak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Jeśli zzetka po poście Pysia wyraźnie napisała, że nie chce zakładać żadnego Routera, to uszanuj jej wolę i nie powielaj postów.

Nie wiesz jak połączyć komputery bezpośrednio bez dodatkowych urządzeń, nie pisz !!

HarryPotter też masz kłopoty z czytaniem postów ??

Przeczytajcie jeszcze raz post zzetki i jeśli nie umiecie pomóc, to nie piszcie zbędnych postów.

Router, Switch, Hub nie jest odpowiednim urządzeniem, kiedy kobieta chce mieć połączenie komputerów poprzez karty sieciowe połączone bezpośrednio !!

Pozdrawiam

:okulary:

Golden Finger

: znalazl sie specjalista !!

Może ty masz to gdzieś, ale ten wątek ma da odpowiedz osobie która jasno powiedziała, że huba nie chce. W 100% popieram Golden Fingera.

ale wy ne rozumiecie co pisze chyba !!