Jak podłączyć laptopa do tv?


(Kulilin) #1

...posiadam laptopa HP NX6110 oraz tv lcd sharp LC-32X20E. Celem jest podłączenie tego laptopa do tv. W laptopie występują tylko takie wyjścia, jak "wyjście na słuchawki" oraz "wyjście na monitor VGA". Podłączyłem zatem laptopa do tv poprzez kabel vga-vga i obraz jest zadowalający, ale co z dźwiękiem, czy poprzez wyjście na słuchawki w laptopie i dostępne wyjścia audio w tv (jest ich trochę) uda się przenieść dźwięk z laptopa na tv??? Oto mój problem! Jakie kable zastosować?!? z góry dzięki za pomoc! pOZDRo!


(adam749) #2

Musisz kupić taki kabelek i po problemie.


(Kulilin) #3

...hmm, brałem już taki kabel pod uwagę, lecz nie jestem właśnie zbyt przekonany do tego kabla, ponoć jakość z nich nie jest najlepsza... czy istnieje może jeszcze jakieś inne rozwiązanie w moim przypadku?!? szukałem kable w allegro, ale do tej pory nie znalazłem nic, co rozwiązałoby mój problem:/


(adam749) #4

Jak możesz to daj jakiś obrazek tego kabla co masz. To jakoś może się da dźwięk tam zrobić. (chodzi o wtyczke do TV. Jaką masz?? Euro, chinch, czy jeszcze inną??


(Kulilin) #5

tv z laptopem podłączyłem takim kablem http://allegro.pl/item398533407_nowy_zloty_kabel_d_sub_wysoka_jakosc_thomson_3_0m.html, oprócz tego wejścia mam jeszcze w tv złącze euro, s-video, obraz, to nie problem, tylko dźwięk:/


(adam749) #6

Najlepszym rozwiązaniem by był ten kabel co podałem wyżej. A jak chcesz mieć ten kabel co masz to musisz cie pobawić i zrobić sobie samemu kabel Minijack-EURO lub minijack-chinch, ale chyba dalej głosu nie będzie bo w TV to chyba inne kabały są od tych wejść, więc jak wyżej napisałem najlepszym rozwiązaniem by był ten kabel co podałem.


(Kulilin) #7

podaje jeszcze link do instrukcji obsługi tv w pdf, można podglądnąć widok tv od tyłu, bo nigdzie nie znalazłem takiej fotki, póki co, dzięki za pomoc!

link: http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-BCDA52F5/pl/hs.xsl/18_18035_39393833_PLK_HTML.htm

należy wybrać zakładkę: pliki do pobrania, a następnie instrukcje obsługi...


(Shadowk) #8

Wszystko jest w instrukcji, strona 4 gniazdo EXT 7 - obraz i dźwięk z PC. Wystarczy kabel jack-jack, np. taki.


(Kulilin) #9

heh, racja, że tez nie zwróciłem na to uwagi, mam nadzieje tylko, że dźwięk z wyjścia na słuchawki będzie w miare normalny, bo w laptopie nie mam innego wejścia:/ dzięki!