Jak podłączyć nokie 6610 do komputera?

Witam chciałbym podłączyć moją nokie 6610 do komputera. Kupiłem na allegro kabel ale nie wiem co dalej… szukałem na forach pościągałem wiele programów ale nie mogę ustanowić połączenia… Udało mi się jedynie jednym programem ale to jest wersja demo nie pozwalająca wgrywania aplikacji Java. Proszę o pomoc… na każde pytanie odpowiem…

Złączono Posta : 12.05.2006 (Pią) 22:16

Program w wersji demo dzieki któremu udało mi sie połaczyć to: “Mobile Media Browser 2.2”

Kabel jest pod baterię?

nie bardzo rozumiem pod jaka baterię? Kabel jest USB.

Ściągnij i zainstaluj:

Sterowniki do kabla + program do przesyłania danych Nokia PC Suite powinno być ok :spoko:

Lepiej chyba Oxygen Phone Manager, bo Nokia PC suite działa chyba tylko z tymi nokijskimi kablami za 150 zł :x

kabel nie jest oryginalny pc suit nie działa sterowniki ze strony noki tez nic nie dają… Razem z kablem dostałem sterowniki które zainstalowałem. Oxygen manager nie wykrywa podłączonej komórki. jedynie Mobile Media Browser 2.2 wykrył ja bez problemów ale nie można wgrywać javy bo trzeba program kupić za ok 100 zł:|

Złączono Posta : 12.05.2006 (Pią) 22:46

na kablu niema zadnych oznaczeń jest jedynie nalepka: For NOK 6610/7290

PC Suite powinno zadziałać ale zanim dasz uzyskaj połączenie wejdź najpierw w zarządzanie połączeniami i tam zaznacz: Kabel szeregowy (DKU-5, CA-42), w tym samym oknie ewentualnie Konfiguruj i zaznacz na którym porcie komunikacyjnym podpiąłeś kabel.

Niestety nie pomogła konfiguracja PC suit podana przez heisback’a :frowning: próbowałem na wszystkie sposoby w konfiguracji ustawić… nie działa

16_rayan program PC Suite możesz sobie odrazu darować, on działa z tymi “lepszymi” kablami… 8) natomiast pobaw sie Oxygen’em ale jakaś nowsza wersją… ja mialem chyba 2.7 ? jakos tak i powinna na 100% zadziałać [skorzystaj z automatycznego wyszukiwania telefonu podczas instalacji]

albo poprostu olej kabel i kup IRDE :wink: kazdy program zadziała…

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc udało mi sie nareszcie na oxygenie podłączyć Pozdrawiam

16_rayan ja mam identyczny problem tyle ze mam nokie 6020, czy to nie robi zbyt wielkiej roznicy? Jak bys mogl skontaktuj sie ze mna na gg (xxxxxxxxxxx) i pomoz mi z podlaczeniem telefonu do kompa. Bede bardzo wdzieczny.

Numer gg możesz podać w profilu

Pozdrawiam Gutek2222

A nie lepiej na forum? Inni się dowiedzą jak to zrobić :wink:

No niby tak, ale kto by to napisal? Bo jest troche problem z tych modelem telefonu :frowning:

Wiem, bo samemu nie udało mi się podłączyć go do kompa. Dlatego ja chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić! A czy userowi 16_rayan zskoda tych, powiedzmy, 15-20 minut, skoro to takie trudne? W końcu to forum jest, aby sobie pomagać

Racja a pozatym na gg i tak by musiał to napisać !!