Jak podłączyć radio samochodowe?

Witam,

kupiłem sobie radioodtwarzacz Sony CDX-GT23. Jestem z niego bardzo zadowolony, jednak mam problem z podłączeniem … Mianowicie jak mam kluczyki w stacyjce to radio gra. Po wyjęciu kluczyków radio gaśnie i przestaje grać, oczywiście nie da się włączyć. A jak znów włożę klucz to muszę od nowa ustawiać i stroić.

Wiem, że nie ma zasilania tego pomocniczego czy jakoś tam, ale nie mam pojęcia jak to podłączyć.

W starej kostce iso wygląda to tak:

27269532al6.th.jpg

Zaznaczyłem o które wejście mi chodzi.

A w nowej kostce mam tak:

56312947bv0.th.jpg

W nowej jest niebieski cały, a w starej biało niebieski.

Właśnie to wejście w nowej kostce iso mam o jeden wyżej. Czy to jest zasilanie?

Jeśli to jest to to byłbym wdzięczny gdy byście mi powiedzieli jak to zmienić, bo próbowałem to wyciągnąć ale nie dało się. A wole nie zepsuć.

Musisz dać pamięć i zasilanie na jedno wejście to z akumulatora(sprawdź miernikiem które to po wyłączeniu stacyjki powinno byś na nim napięcie ok 13V) i wtedy będzie wszystko śmigać

no ale ja nie mam już tam żadnych wolnych kabelków :expressionless: nie wiesz może który mógłby to być ? Jak coś zrobię inne zdjęcia…

te z radia tam powinienes mieć czerwony od zasilania i zółty od pamięci tak masz?? daj do jednego czerwonego z samochodu

Żółty i czerwony są podłączone…

Ale do czego jest ten niebieski ? I jak zmienić jego pozycję ?

EDIT: byłem właśnie w aucie i sprawdzałem różne opcje:

czerwony - czerwony = żółty - żółty

czerwony - żółty = żółty - czerwony

czerwony i żółty do żółtego.

Takie opcje mogę tylko zrobić.

Jednak przez przypadek gdy dotkły się wszystkie kabelki radio się uruchomiło i było ok. Więc podłączyłem wszystkie razem. Trudno było bo wejścia nie pasowały, ale jakoś podłączyłem. Radyjko fajnie działało, wrzuciłem go do szufladki. Chcę włączyć - radio nie działa. Na żadnych innych ustawieniach kolorów też nie działa nawet tak jak było: “czerwony - czerwony = żółty - żółty” tylko tak jak teraz jest “wszystko razem” i odpala nadal z kluczyka.

Pomoże ktoś?