Jak podłączyć radiówkę pod laptopa?


(Raaafaal) #1

Witam. Mam pytanie.. planuje sobie kupić laptopa.. Zastanawiam się jak podłączyć do niego mój radiowy internet. kabel jaki mam podłączony do komputera stacjonarnego nie da rady podłączyć do żadnego laptopa i teraz pytanie.. jak można się połączyć pod laptopa ?


(Grzdylek) #2

Niestety nie podałeś zbyt wielu informacji, więc odpowiem w oparciu o to, czego się domyślam.

W Twoim komputerze pewnie jest zainstalowana karta WiFi, która ma gniazdo antenowe RSMA, czy jakoś tak to się nazywa. Faktycznie w laptopie takiego gniazda nie ma, ponieważ antena jest wbudowana w klapę za matrycą. Najprostszym i najtańszym sposobem będzie zakup zewnętrznej karty posiadającej wejście antenowe. Na przykład: http://www.allegro.pl/item422934603_edimax_ew_7318usg_gw2l_od_vision_tech_promocja.html

Niestety to uwiązuje laptopa kablem do stołu.

Najlepszym wyjściem jest zakup routera potrafiącego pracować w trybie "repeater" i wtedy można korzystać z wbudowanej karty WiFi i w pełni cieszyć się internetem "bez kabli". Pozdrawiam.


(Grzdylek) #3

Osobiście korzystam z routera LINKSYS WRT54G, z wgranym softem DD-WRT i nie mam z tym żadnych problemów, ale zgadzam się, że idealnym rozwiązaniem, niestety najdroższym, jest zastosowanie zestawu dwóch routerów.