Jak podłączyć router?


(Kamilpiwko1991) #1

Witam wszystkich

Bardzo bym prosił o pomoc ludzi którzy znają się na routerach

Kupiłem dzisiaj router firmy ,,NETGEAR'' Wireless-G 54

Podłączyłem tak jak w instrukcji czyli z karty sieciowej kablem do routera i z routera do modemu.

Następnie uruchomiłem płytę dostarczoną do opakowania wybrałem instaluj później dalej i wyskoczył mi komunikat że nie mam zainstalowanej karty sieci Ethernet(a zdaje mi się że mam skoro podłączyłem do niej kablem router)

Bardzo prosił bym o pomoc

Z góry dziękuje


(Koszal No 1) #2

ale czy masz ją włączoną?? samo podłączenie do karty jej nie włącza weź instrukcję i zobacz jakim skrótem włącza się na Twoim komputerze WLAN. aha nie instaluj z płyty.... najlepiej jest to robić poprzez przeglądarkę internetową najlepiej IE gdyż inna może mieć problem z wyświetlaniem pełnej treści. (u mnie tak było). Na pewno masz w raz z routerem małą książeczkę w której masz krok po kroku wyjaśnione w jaki sposób skonfigurować wszystko za pomocą przeglądarki. I jeszcze jedno..."Podłączyłem tak jak w instrukcji czyli z karty sieciowej kablem do routera i z routera do modemu." jeżeli o to chodzi to nie musisz do modemu od razu podłączać. Najpierw uzyskaj połączenie między komputerem i routerem.


#3

W Netgear'ach (zresztą nie tylko) instrukcje są na płytach CD dołączonych do sprzętu.

Z innych rzeczy które mogą się przydać: adres który trzeba wpisać w przeglądarce aby zalogować się do routera, login oraz hasło znajdują się na spodzie urządzenia.

Po podłączeniu routera do modemu, modem trzeba zrestartować.