Jak podłączyć router


(Kuska) #1

Zakupiłam router LINKSYS

mam 2 komputery i internet doprowadzony do jednego z nich (jest to sieć osiedlowa).

jak mam podłączyć ten router, żeby w końcu mieć dostęp do internetu na 2 kompach??


(Verse Chorus Verse) #2

do tego nie jest potrzebny zaden router tylko zwykla najtansza (ok 15zl) karta sieciowa jak juz router to na 10 komputerow chyba;p ja mam polaczone dwa kompy bez problemu na jednym win XP a na drugim Win98 i jest zajefajnie i net tez bez problemow dziala

pchnij to lepiej spowrotem albo szybko oddaj jak sie da


(pysiu) #3

Udostępnianie Internetu na drugi komputer w sieci LAN


(system) #4

a jezeli chce miec 2 komputerze internet ale bez zadnych kabli to taka karta dziala jak router czyli ze rozsyla internet?


(Draxgar) #5

Kuska , potrzebujesz mieć czym połączyć te komputery z routerem. Użyj do tego skrętki utp. jak w sklepie powiesz ze potrzebujesz skrętki do lan, kabel prosty to zrozumieją.

doprowadź internet do pierwszego gniazda, z kolejnych gniazd poprowadź do komputerów.

Jeśli to LAN to może będziesz musiał powiedzieć administratorowi by przepuścił MAC routera. (albo sklonować swój MAC i wpisać dla Routera) Jeśli w lan nie działa dhcp(automatyczne przydzielanie IP) to będziesz musiał skonfigurować router przypisując mu adres ip i maskę podsieci.

smydolf , router musi mieć wbudowaną kartę WiFi. Poza tym, w komputerze który będzie się łączył z routerem musi być WiFi.

Konfiguracja routera odbywa się najczęściej przez przeglądarkę www. (IE, FireFox, Opera itp) wpisujesz adres routera (zazwyczaj http://192.168.0.1 lub http://192.168.1.1) i po podaniu hasła i loginu (często domyślne ustawienia, fabryczne są napisane na routerze) trzeba czytać i skonfigurować.

pozdrawiam