Jak podłączyć słuchawki?

Witam!

Mam pewien problem.

W panelu sterowania- dźwięki, mowa- dźwięki i urządzenia audio.

1.W zakładce audio - odtwarzanie dźwięku mam do wyboru: Sound Blaster Audigy (karta dźwiękowa), ATI HD Audio rear output (nie wiem co to), Realtek HD Audio output (chyba zintegrowana karta).

2.W zakładce audio nagrywanie dźwięku mam do wyboru:

Sound Blaster Audigy, Realtek HD Audio Input, Realtek HD Digital Input.

3.W zakładce głos, odtwarzanie głosu mam do wyboru:

Sound Blaster Audigy, ATI HD Audio rear output, Realtek HD Audio Output.

4.W zakładce głos, nagrywanie głosu mam do wyboru:

Sound Blaster Audigy, Realtek HD Audio Input, Realtek HD Digital Input.

Obecnie w ustawieniach 1-4 mam wszystko ustawione na Sound Blaster Audigy.

Problem polega w tym, że głośniki mam podłączone do karty Sound Blaster Audigy w tylnym porcie- działają OK.

Natomiast nie wiem jak mam pozmieniać te ustawienia, aby móc rozmawiać np. przez Skypa korzystając z głośników podłączonych do tylnego portu- karta Sound Blaster Audigy, a słuchawki chcę podłączyć do przedniego panelu, ale tylko różowy pin.

Proszę o pomoc.

Dziękuję

Mały syf się zrobił. Wyłącz zintegrowaną audio w biosie i będzie mniej opcji. Wszędzie ustaw na soundblaster.

  1. Czy jak wyłączę zintegrowaną kartę w biosie to będzie “czynny” przedni panel ?

  2. Jeżeli odp. na 1 jest TAK. To jak połączyć sound blaster z przednim panelem ?

Będzie nieczynny chyba, że uda ci się odpowiedzieć na pytanie drugie.

Jeżeli problem dotyczy jedynie Skype, to proponuje pogrzebać w opcjach Skype.

Narzędzia>Opcje>Ustawienia Audio>Mikrofon i wybierasz kartę zintegrowaną, czyli w tym przypadku Realteka.

darekols , wybrać jako mikrofon Realtek HD Audio Input, czy Realtek HD Digital Input :?:

A głośniki Sound Blaster :?: