Jak podłączyć stary dysk do della-inne wtyczki


(Ceny Nygus) #1

Witam serdecznie Wszystkich. Przepraszam z góry za banalne może pytanie ale jestem laik w temacie kompów.

Otóż dostałem od kumpla komputer Dell bez dysku twardego. Pomyślałem że w moim starym kompie jest dysk ale po zajrzeniu w oba sprzęty ten dysk do dell nie pasuje. Ma inne złącza tj: ani zasilanie ani przesył danych nie są takie same. W starym kompie mam szerokie złącze do przesyłu danych i do niego jest podłączona taka szeroka taśma. w dellu jest taka maleńka wtyczka na 7 pinów SATA0. Zasilanie w starym na 4 bolce biała wtyczka i kolorowe przewody a w dellu czarna wtyczka na 15 maleńkich pinów, znajdująca się w wiązce z zasilacza.

Teraz moje może "Banalna" prośba czy mógł by mi ktoś z Was napisać ja laikowi co zrobić albo co kupić na allegro żeby mi ten sprzęt za prądził pozytywnie za małą kasę.

Błagam o pomoc i z góry dziękuję


(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


(Cedar) #3

nygus81 , Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dysku SATA - zero problemów.

Czy w Dellu są wolne przewody zasilające pasujące do Twojego dysku? Jeśli nie to musisz kupić przejściówkę z SATA na MOLEX (jeśli są takie dostępne)

Co do przewodów sygnałowych: tu prościutka przejściówka nic nie pomoże - potrzebujesz przejściówki SATA-IDE jednak nie każda umożliwia (mimo zapewnień sprzedających) wystartowanie komputera z tak podłączonego dysku.