Jak podłączyć wieżę do komputera?

Witam serdecznie wszystkich. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciw temu, że się “podłączę” pod niniejszy temat :wink:

To, czy masz kartę dźwiękową zintegrowaną, czy “dyskretną”, można łatwo rozpoznać wizualnie patrząc na tylną ściankę obudowy komputera. Na 99% masz zintegrowaną, bo od ładnych paru lat chyba wszystkie płyty główne na rynku przeznaczone do komputerów domowych mają zintegrowane karty dźwiękowe.

 

Powinieneś korzystać z zielonego gniazda.

Bardzo dziękuję za reakcję i to, że wogóle chciało Ci się poświęcić swój czas ;).

Powinienem się w zasadzie zawstydzić, bo kilka/naście minut temu zrobiłem zgodnie z Twoją wskazówką, wpiąłem wtyk w zielone gniazdo (choć wydawało mi się, że wcześniej i tego też próbowałem… ale głowy nie daję :slight_smile: ) i “gro i bucy”, tzn. może nie do końca, bo dżwięk na głośnikach zewnętrznych działa, ale… Na przedniej ścianie obudowie komputera (jakiej marki obudowa nie wiem ;) ) mam 2 gniazda - jedno - słuchawkowe - zielone, drugie - mikrofonowe - czerwone. Jako, że mam słuchawki z mikrofonem więc wpinam czerwony wtyk w czerwone gniazdo, a czarny w zielone i dotychczas działało - chyba, że wtyczka była niedokładnie wsadzona, albo był problem z potencjometrem słuchawek (kółko) - wówczas często zanikał głos w jednym kanale, a podczas kręcenia kółkiem, ale wystarczyło pokręcić (podczas kręcenia słychać było trzaski) i było dobrze. Teraz, od kilku dni głosu w jednym kanale - lewej słuchawce brak w ogóle i kręcenie nic nie daje. Tu ciężko mi upatrywać przyczyn, bo musiałbym mieć drugą parę słuchawek, żeby wiedzieć, czy to nie ich wina (te, które mam mają już 9 lat, a że najdroższe nie były, więc może się spsuły po prostu :wink: ).

No nic, najważniejsze, że “zewnętrzny” głos działa, a tym na słuchawkach będę zajmował się w międzyczasie (może pożyczę jakieś s. co by spróbować, czy to nie wina urządzenia) - niby to frustrujące (dlatego tylko, że boję się, że coś się s…zepsuło), ale z tej formy korzystam tylko w nocy, więc jak nie będzie… cóż, mówi się trudno.

Raz jeszcze stokrotne dzięki i za pomoc, a nade wszstko dobre chęci i włożony w to czas! :)     

Jeśli w jednej słuchawce jest dźwięk, a w drugiej nie, to przyczyny szukałbym w słuchawkach, ewentualnie w gnieździe.

JonDoe , proszę nie podpinać się pod cudze wątki, szczególnie tak stare. Jeśli masz problem - załóż nowy temat. Jednakże ze względu na niedawną rejestrację, zamiast do kosza, wydzielam.

Pozdrawiam,

Dimatheus