Jak podłączyć Xboxa360 do internetu?

Posiadając kabel crossowy, konsole i komputer podlaczony do sieci lokalnej, co powinienem zrobić po kolei żeby bez nerwów połączyć sie z XBL?

No chyba normalnie podłączasz i wszystko powinno działać 8) No nie…

Jak masz z tym jakiś problem to opisz to bardziej dokładnie

No wlasnie nie. Podobno jest z tym sporo zabawy i chcialem zeby ktoś łopatologicznie, po kolei opisał co należy zrobić :roll:

Jeszcze nie mam, zakup tej konsoli planuje dopiero w okresie świątecznym :x Ale pomyślałem, ze uzbroje sie juz w odpowiednią wiedzę…

Apropo tej konsoli, mała rada. nie kupuj konsoli wyprodukowanej w 2006r bo będziesz miał ją padniętą po ok 3 miesiącach użytkowania. Mam w domu 2 egzemplarze z rozwalonym układem graficznym.

Gratuluje odwagi.

Polecam PS3 jest w podobnej cenie

Co do internetu to podłączasz i już sam ustawi IP po DHCP

Bez obaw Kamracie, kupuje nówkę z portem HDMI… a nawet jak coś nawali to przecież zawsze jest 12 miesieczna gwarancja :wink:

Jest droższa i jak na razie ma mało “fajnych” tytułów.

Do czego podłączam?

Do gniazdka ethernet w Xboxie czyli takiego samego gniazdka internetowaego jak w komputerach, a xbox załatwi konfiguracje za ciebie

P.S. mała poprawka

Jeśli wystąpi w Xboxie popularna usterka 3 czerwonych diod gwarancje producenta na to masz 3 lata a na resztę usterek 12 miesiecy

Poważnie? Drugą strone kabla też wepnie tam gdzie należy? :-o -,-

Moje pytanie brzmi: jak podłączyć Xbox’a 360 do internetu, a nie “gdzie w konsoli podczepia sie wtyczke”.

Słyszałem, że potrzebny jest jakiś modem ADSL, potem ze karta sieciowa z dwoma slotami LAN, jeszcze gdzie indziej mędrcy zagrywający sie od pokoleń na XBL głosili, że koniecznie trzeba polizać łokieć skacząc przy tym na trampolinie. I jak tu nie zwariować? Dlatego szukam konkretnej porady, jak podłączyć X360 do netu…?

Mam na biurku taki jakby modem od dostawcy, który z tyłu prezentuje sie nastepujaco:

modemwc7.th.jpg

Czy wystarczy odłaczyc ethernet od komputera, a na jego miejsce wlozyc druga końcówkę tego scrosowanego kabla od konsoli? Jak myślicie?

ee ja bym kupil ps3 ma wbudowany wireless i za rozgrywke w necie nic nieplacisz a woglue ciszej chodzi taka sama cena blue-ray no i to Sony a nie microsoft i jest juz bardzo duzo gier na ps3 i nikt mi pudla nie wcisnie

Mam pytanie. Wystarczy podlaczyc kabel internetowy do xboxa360 i bede mogl normalnei wchodzic na internet przez konsole ? Bede ogladal strony www w telewizorze ? A jak ma sie sprawa ze sciaganiem ? Xbox ma wbudowna dysk i zalozmy ze bede chcial sciagnac mp3 z legalnych wp.pl

i normalnie po podlaczeniu bede mogl wejsc na ta strone, sciagnac kawalek na dysk xboxa z mozliwoscia jej sluchania ? I czy przez xboxa bede mogl wchodzic na forum i pisac ?

o lol! !!

niby czy napiszesz? padem? guzikiem power?

zastanów się troche zanim zadasz pytanie

aaaxfps1.jpg

mało tego w rożnych sklepach?? :lol:

Ładny offtop. Pozdrawiamy moderatorów :wink:

No to jak Panowie, ten modem, którego zdjecie dałem kilka postów wyżej, poradzi sobie sam z netem na x-pudle?

Tak

kompa podlacz do modemu po usb, a xboxa po ethernecie do kompa - bedzie komuniacja z boxem bedzie mozna dane przerzucac… ze tak powiem :slight_smile:

na kompie udostepnisz polaczenie z netemi powinno hulac jako mala siec domowa

Ok, a o jaki kabel mam poprosić w sklepie? Przecież ten port USB w modemie w ogóle nie przypomina tegoż standardu…

Widzę, że najwięcej głosu zabierają teoretycy sztuki bo takie bzdury widzę, że… :x

Powiem ci jak ja mam to zrobione. Kupiłem ruter, którym rozdzielam internet na komputer i Xbox’a. Dzięki temu oba urządzenia mają dostęp do sieci niezależnie od pracy tego drugiego. Jest możliwość przeglądania stron na konsoli ale jest to nie bardzo wygodne. Mając Win Vista można “odpalić” WMC na Xbox a najnowszym Winampem (a w zasadzie dodatkiem do niego pod nazwą Winamp Remote) można udostępniać pliki multimedialne z kompa do konsoli (czyli odtwarzać np. mp3 z kompa filmy DivX z napisami na konsoli itd.).

A czy do kablówki potrzebny jest jakiś specjalny ruter czy moze jest to calkowicie obojetne i wystarczy nawet najtańszy model za grosze?

taki mały OT w Empiku będzie można kupić x360 Arcade za 799 zł brutto !

swojego xboxa miałem podłaczonego za pomocą drugiej karty sieciowej i udostępniony net :wink:

najlepiej zapytaj operatora, poza tym nie polecam najtańszych routerów bo będziesz miał problemy, polecam coś od LinkSys’a (po uprzedniej konsultacji z dostawcą internetu)

DeadOrAlive, a czy taki ruter LinkSysa wystarczy w razie czego?

http://www.agito.pl/product/39653?bid=40