Jak podłączyć zasilacz?

Jak podłączyć zasilacz EuroCase ATX-400W? Jest 8 ,wtyczek, które można wczepić. Ile i do czego muszę podłączyć ?

W instrukcji od podzespołów jest pokazane gdzie i co wczepić. Tak odnośnie samego zasilacza - słabizna. Poczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

każda wtyczka z zasilacza wchodzi tylko w jedno wejście, mają inne kształty, jeśli sjest więcej wtyczek i jednym kształcie to obojętnie którą włożysz

na pewno powinieneś podłączyć do płyty głównej 22 lub 24 pinową wtyczkę do zasilenia płyty oraz 4 lub 8 pinową wtyczkę do zasilenia procesora, do dysków twardych bywa różne albo 4 pinowy molex lub do dysków SATA jest wtyczka w kształcie literki L, wtyczka molex 4 pinowa do na pedu CD oraz do wiatraków (wiatraki tez można podpiąć pod płytę główną

Zasilacz mi się zepsuł i muszę mieć ten, bo kuzyn mi dał :slight_smile:

spoko tylko po prostu cie ostrzegamy, zasilacz może chodzić sprawnie lata albo nawet jutro może się spalić pociągając za sobą jakieś podzespoły w komputerze, zasilacz nie ma przed tym zabezpieczeń, to jak loteria, oby jednak działał

Jest jeszcze jeden problem. Gdy odpalam pc świeci się przy włączniki niebieskie światełko czyli dobrze, ale do tego pomarańczowe.Wiatraczek w zasilaczu się się nie kręci, dopiero jak go poruszę to zaczyna się ruszać, ale powoli… Na 100% jest sprawny.

Zapewne dostaje zbyt niski napięcie.

Z takim zasilaczem wszystko jest możliwe.

można coś z tym zrobić czy nie opłaca się już kupować nowych części i kupić nowego pc ?

Karta graficzna:GeForce 7600

Procesor: Intel Duo 2 Core

Płyta główna: Asus P5B

2 kości po 1GB ramu Geil

Dosyć stary komputer, ale wszystko mi śmigało dobrze

Sprawdź (na wyłączonym komputerze) czy wentylator w zasilaczu obraca się swobodnie i płynnie.

skoro wiatrak się nie kręci to nie jest sprawny, zasilacz szybko się przegrzeje i będzie podawał nieprawidłowe napięcie, może to powodować nieprawidłowa działanie komputera