Jak podłączyć zestaw głośników do kumptera? :/

(system) #1

Witam.

Zakupiłem zestaw głośników easy touch 5.1 (subwoofer + 5 głośników).

Następnie dokupiłem kartę dźwiękową PCI Sound Car model Y-882 oraz 3 jack'i.

No i gdy chcę to wszystko podłączyć pojawia się taki błąd... że aby podłączyć te jack'i

do karty dźwiękowej (w tym przypadku powinny być jeden obok drugiego - chyba)

to jeden z nich się nie mieści, gdyż jack'i są zbyt szerokie (czyli podłączam do

pierwszego i ostatniego wejścia - środkowe jest puste bo nie ma miesca) ...

i teraz mam pytanie: jak ja mam podłączyć te głośniki? :confused:

rysunek pomocniczy (zewnętrzny widok karty dźwiękowej):

kartaki9.png

Proszę o pomoc :frowning:

(chudy ed) #2

No jak potrzebujesz obok siebie je przyłączyć to kup jacki takie małe matelowe.Są duzo mniejsze niz te plastikowe 8)

(system) #3

jestem z Piły i obszedłem kilka sklepów i nie znalazłem innych niż te co mam (takie duże plastikowe)...

szukając w internecie też nie znalazłem nic mniejszego :confused: są w ogole takie jakieś małe jack'i

i wie ktoś może gdzie takie dostane (Internet)

(fiesta) #4

A jakie ma znaczenie rodzaj obudowy mini jacka do jego faktycznych rozmiarów :? :? :?

Metoda drastyczna, aczkolwiek skuteczna, obetnij ostrym nożykiem wystające fragmenty obudowy jacka 8)

(system) #5

to jednak będzie rozwiązanie.. znalazłem na Allegro takie jack'i... tyle, że gdzie ja je kupie.. to jest dopiero problem :smiley: (bo przecież nie przez allegro, gdzie koszt wysyłki jest 2/3-krotnie wyższy od samej tej części)

ten co kupiłem:

zlyjacksz2.jpg

ten, co muszę kupić:

jackum0.jpg

dzięki za pomoc :wink:

(fiesta) #6

Lutownica, odpowieddnie wtyczki i gniazda w sklepie za parę złotych, kawałek ekranowanego przewodu (zmieścisz się w 10 zł) i sam w 15 min zrobisz taki rozdzielacz 8)

(Mati400) #7

taki jack to u mnie w Awansie za 3 zł

(system) #8

nie nie, po prostu kupie za 3zł 3 jacki, razem 9pln i git; dzięki za pomoc wszystkich; temat => archiwum :wink: