Jak podłączyć zestaw głośników Zambra 5.1 do komputera

Do tego TV nie ma sensu podłączać tych głośników bo jedyny sposób to podłączenie przez EURO/SCART (pod warunkiem, że w tym TV w tym gnieździe jest wyprowadzony sygnał Audio Out) i będzie to jedynie sygnał stereo 2.0 a ty zapewne chciałbyś uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1.

Złącza chinch o których wspominasz to złącza wejściowe z zewnętrznego źródła (jedno w standardzie RCA a drugie komponentowe) czyli służące do podłączenia np. odtwarzacza DVD, kamery czy konsoli.

:roll:

Fakt, głośniki są trochę stare… Ale cóż, za 2-3 dni będę już miał prawdopodobnie te kable. A więc dzięki wam wszystkim!

To nie wina głośników tylko tego, że Twój TV nie ma wyjścia Audio 5.1.

:roll:

Aha. Czy taki kabel będzie dobry (pod względem jakości)?

http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-st-2xrca-cx-jr100-gold-hq-1m-i3163735433.html

Nie patrz na pozłacane styki, wystarczy. Zwykły kabel da rade.

Ja na te pozłacane styki nie patrzę (nawet nie wiem do czego to o.O). A ten?

http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-2x-rca-cinch-gold-hq-dl-1-4m-i3178422477.html

Będzie jakaś różnica w jakości?

Bez różnicy. Dobrym przewodem będzie też kawałek druta z jakiegoś płotu, ale będziesz miał problem z podłączeniem go.

Każdy kabelek będzie dobry. Po przecięciu kabla za 50 zł i tego za 5 zł może okazać się że przewody są podobnie wykonane o tej samej grubości ale są z pięknym opisem, maja wspaniałe zdjęcia i super gruby i twardy oplot aby zwabić klienta…

Powiem więcej: to może być nawet ten sam kabel! Jeden za 5 zł a drugi za 50 zł. Tyle, że ten drugi będzie mieć na pudełku informację o dopuszczeniach, certyfikatach i będzie posiadał jakieś symbole potwierdzające jakość a takie coś potrafi sporo kosztować.

:roll:

Czyli brać tańszy?

Tak.

Po podłączeniu głośników działają mi tylko 2. W panelu sterowania nie mam ustawień realteka, a w menagerze urządzeń mam kartę nvidia hd audio. Co robić?

@EDIT

Okazało się że nie zainstalowałem sterownika Realtek #-o Jednak po zmienieniu w ustawieniach na dźwięk 5.1 i tak 2 głośniki działają (front) i subwoofer, a reszta nie działa.

Musisz mieć dźwięk w formacie 5.1 albo ustawić wypełnienie głośnika w panelu realteka.

OK, po ustawieniu wypełnienia głośnika wszystko działa. Dzięki za pomoc.