Jak podnieść fps'y?


(Thadeus N) #1

Elo :wink:

Mam pytanie o to jak podnieść fps'y?? Nie wiem czy na to pytanie da sie jednoznacznie odpowiedzieć, bo dotychczas nie mialem z tym najmniejszego problemu (ramu mam 1,25gb :stuck_out_tongue_winking_eye:; GF FX5700 256mb; celeron 2ghz; na dysku (i partycji z reszta tez) mam zapas miejsca). Zauważyłem to w przypadku World of Warcraft: BT. Otóż od jakiegoś czasu fps'y mi strasznie spadły, bo jak wczensiej miałem średnio 40fps, tak teraz jeśli fpsy oscylują w okoicach 15fps to jest to dobry wynik :stuck_out_tongue: bywa nawet tak, że spada aż do 3fps to wtedy na instach moge sobie kawe pić, klawiature obsługiwac nogami, a na monitor patrzeć tyłem glowy i i tak na to samo wyjdzie. Po prosu - kazdy pro gamer (w mniejszym badz wiekszym stopniu) zalamalby sie chyba przy takim stanie rzeczy, i mnie już do tego nie daleko :expressionless: tak więc prosze o pomoc.

Pozdro,

thadeus


(Sidhmor) #2

Uporządkuj system, defragmentacja, powywalanie niepotrzebnych rzeczy, przeskanowanie wszelkim możliwym oprogramowaniem itp... jak dokładnie to zrobic poszukaj na forum albo googlach. Chociaż w życiu każdego systemu przychodzi taki moment że jest już na tyle długo na dysku, że najlepszą metodą jest jego eutanazja w postaci formatu i odrodzenie czyli ponowna instalacja:P


(Longhorn2009) #3

A jeśli porady Sidhmora nie pomogą to pozostaje tylko zmiana sprzętu na lepszy


(Thadeus N) #4

Może zabrzmi to glupio, ale może to mieć jakiś związek z addonami do wowa? To pytanie jednak lepiej chyba skierować do jakiegoś gracza w wowa; niedawno usunąłem wszystkie stare addony i ślady jakie zostawiają (pamiec podreczna addonow, ustawienia, zapamietane konfiguracje, itepe)


(Krzysieek88) #5

Oczywiście że ma znaczenie, nawet bardzo duże.

Im więcej elementów na ekranie do wyświetlenia podczas gry, tym FPS jest mniejszy, jak grałem kiedyś w WoW'a bez żadnych addonów to miałem FPS dużo większy, jakieś ~20-25 klatek różnicy.

Po dorzuceniu kilkunastu (ja akurat używam sporo) addonów spadek FPS był odczuwalny, więc jeżeli zależy Ci na płynności w grze i do tego masz słabego kompa to nie polecam używania zbyt dużej ilości tego rodzaju dodatków. (szczególnie tych które zużywają dużo pamięci)

BTW // Jeżeli nie grasz PvP to jakiś bardzo wysoki FPS też Ci nie jest potrzebny, do "zwyczajnego" płynnego grania PvE wystarczy te ~30FPS.


(klopas) #6

żeby podnieść fps można... podkręcić kartę graficzną i procka

:smiley: podniesie się kilka(naście?) fps


(C4x) #7

Obczaj, czy nie masz czasem jakiegoś trojana. Takie lubią spowalniać pracę komputera.


(Seba86mu) #8

Bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich sterowników do kart graficznej.

thadeus , w Twoim przypadku:

będą to: ForceWare 56.72

W celu pobrania kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International.

Jeżeli zdecydujesz się na instalację tego sterownika, to odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).