Jak podnieść fps'y?

Elo :wink:

Mam pytanie o to jak podnieść fps’y?? Nie wiem czy na to pytanie da sie jednoznacznie odpowiedzieć, bo dotychczas nie mialem z tym najmniejszego problemu (ramu mam 1,25gb ;P; GF FX5700 256mb; celeron 2ghz; na dysku (i partycji z reszta tez) mam zapas miejsca). Zauważyłem to w przypadku World of Warcraft: BT. Otóż od jakiegoś czasu fps’y mi strasznie spadły, bo jak wczensiej miałem średnio 40fps, tak teraz jeśli fpsy oscylują w okoicach 15fps to jest to dobry wynik :stuck_out_tongue: bywa nawet tak, że spada aż do 3fps to wtedy na instach moge sobie kawe pić, klawiature obsługiwac nogami, a na monitor patrzeć tyłem glowy i i tak na to samo wyjdzie. Po prosu - kazdy pro gamer (w mniejszym badz wiekszym stopniu) zalamalby sie chyba przy takim stanie rzeczy, i mnie już do tego nie daleko :expressionless: tak więc prosze o pomoc.

Pozdro,

thadeus

Uporządkuj system, defragmentacja, powywalanie niepotrzebnych rzeczy, przeskanowanie wszelkim możliwym oprogramowaniem itp… jak dokładnie to zrobic poszukaj na forum albo googlach. Chociaż w życiu każdego systemu przychodzi taki moment że jest już na tyle długo na dysku, że najlepszą metodą jest jego eutanazja w postaci formatu i odrodzenie czyli ponowna instalacja:P

A jeśli porady Sidhmora nie pomogą to pozostaje tylko zmiana sprzętu na lepszy

Może zabrzmi to glupio, ale może to mieć jakiś związek z addonami do wowa? To pytanie jednak lepiej chyba skierować do jakiegoś gracza w wowa; niedawno usunąłem wszystkie stare addony i ślady jakie zostawiają (pamiec podreczna addonow, ustawienia, zapamietane konfiguracje, itepe)

Oczywiście że ma znaczenie, nawet bardzo duże.

Im więcej elementów na ekranie do wyświetlenia podczas gry, tym FPS jest mniejszy, jak grałem kiedyś w WoW’a bez żadnych addonów to miałem FPS dużo większy, jakieś ~20-25 klatek różnicy.

Po dorzuceniu kilkunastu (ja akurat używam sporo) addonów spadek FPS był odczuwalny, więc jeżeli zależy Ci na płynności w grze i do tego masz słabego kompa to nie polecam używania zbyt dużej ilości tego rodzaju dodatków. (szczególnie tych które zużywają dużo pamięci)

BTW // Jeżeli nie grasz PvP to jakiś bardzo wysoki FPS też Ci nie jest potrzebny, do “zwyczajnego” płynnego grania PvE wystarczy te ~30FPS.

żeby podnieść fps można… podkręcić kartę graficzną i procka

:smiley: podniesie się kilka(naście?) fps

Obczaj, czy nie masz czasem jakiegoś trojana. Takie lubią spowalniać pracę komputera.

Bardzo ważne jest również dobranie odpowiednich sterowników do kart graficznej.

thadeus , w Twoim przypadku:

będą to: ForceWare 56.72

W celu pobrania kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International.

Jeżeli zdecydujesz się na instalację tego sterownika, to odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).