Jak podpiac dwa routery bez fukcji ap client

Witam, mam pewien problem, mianowicie:

Mam router tp link do którego jest podpięta antena wifi jednokierunkowa która jest skierowana na dom mojego wujka, oprócz tego z routera wychodzi kabel rj45 który jest podpięty do mojego komputera. ja w domu chciałbym tez mieć internet po wifi ale wymiana anteny na inna nie wchodzi w grę. i w związku z tym chciałbym podłączyć drugi router z wejściem WAN na RJ45 tym kablem co mam podpięty do kompa. lecz jest jeden problem ten pierwszy router nie ma APclient i nie wiem czy uda się jakoś podpiąć te routery ze sobą bu działały? (wujek odbiera ode mnie przez wifi, mam internet przewodowy)

Na pewno mógłbyś podłączyć drugi router, który wysyłałby wifi do domu. Podłączyłbyś go przez RJ45.

Ale jestem ciekawy, czy istnieją jakieś rozdzielacze gniazd WiFi?

Jeśli miałbyś antenę dookulną to byś nie musiał kupować nowego ap ;]

Btw po co ci ap client ?? Kupujesz zwykłego ap wpinasz tam gdzie masz swojego kompa i śmigasz po wifi jak już przecież napisałeś ;]

Ap client potrzebny by ci był gdybyś chciał ściągnąć z anteny wifi i podłączyć kablem do kompa na przykład ;]

tam gdzie mam swojego kompa?

na tym forum jest jak bym chcial zeby to wygladało

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 06#8821506

Dodane 03.12.2010 (Pt) 19:15

drobok , na tym forum jest jak bym chcial zeby to wygladało

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … 06#8821506

Tak, rysunek jest w 100% dobry.

drobok , ktory router wybrac jako ten drugi? opticum GXR-301 czy ten TP-Link TL-WR340G i jak ustawic ten drugi router?

pierwszy router to TD-W8901g tp-link

Ja mam tego tp-linka i nie narzekam ;]

Niektórzy mówią, że ma tendencję do palenia się w czasie burzy jednak mój jakoś żadnej usterki nie miał ;]

Co do konfiguracji. Możesz mieć podłączone do wan i zostawić tak jak jest (+ustawienie zabezpieczeń do wifi), jednak wtedy mogą być problemy z połączeniem między komputerami, albo podłączyć kabel do lana wyłączyć dhcp w drugim routerze i skorzystać z niego jako switcha z ap. Wtedy ip będzie przydzielane routerem na pierwszym piętrze. Możesz również wyłączyć wszędzie dhcp i ustawić na sztywno. Zmienić pulę adresów na tyle ile potrzebujesz i masz kolejne zabezpieczenie przed potencjalnym podłączeniem się na “lewo”.

czyli twierdzisz ze uda mi sie to zrobic tak jak na zdj i bedzie dzialc w 100%

a ten by sie nadal opticum GXR-301?

Oba routery się nadają, co do tego który podałeś ostatnio nie podam ci mojej opinii bo go nie używałem. Jeśli podłączyć jak na obrazku powinno działać w 90% bo zawsze może wyskoczyć jakiś problem, wtedy przepniesz sobie wtyczkę do innego gniazdka wyłączysz dhcp.

ale jak skonfigurowac drugi router?

Jak wcześniej pisałem, albo będzie działać bez konfiguracji, albo będziesz musiał wyłączyć dhcp (automatyczne przydzielanie ip), w drugim routerze i przepiąć kabel łączący routery z wan na lan.

to kupuje router i zabieram sie do roboty