Jak podpiąć router?

Witam . Kupiłem router Airlive WL-5460AP ( dokładny opis tutaj : http://pl.scribd.com/doc/31765501/Airli … Instrukcja )

W domu mam tylko komputer stacjonarny i telefon z wifi . Jak mam podpiąć router żebym mógł korzystać z internetu zarówno na komputerze jak i telefonie ? Obecnie mam go podpietego tak że kabel od internetu jest podpiety w miejsce antenki , kabel od komputera podpiety do routera i dodatkowo do routera jest podpiety jeszcze kabel stwiching adapter . Co mam gdzie poprzepinac żeby dzialalo tak jak chce ? Beda +++++++

Nie uda Ci się :]

W przypadkach gdy dostawca jest WISPem kupuje się w 99% przypadków AP z funkcją WISP - czyli to co masz, do tego podpina się kabelek ethernetowy i koniec tego kabelka traktuje się jak kabel dostawcy osiedlowego czy też kabel wyprowadzony z routera UPC … dopiero od końca tego kabelka zaczynamy kombinować naszą sieć lokalna tj. najczęściej kupujemy zwykły router i podłączany jego WAN do tego kabelka i voila!

pzdr

Ten AP według instrukcji może pracować w trybie WISP Universal Reapeter, ale w jeśli masz tam podłączoną antenę kierunkową, to raczej to wiele nie da, ale spróbować możesz ustawić AP w takim trybie.

Ooo mam taki w domu i nawet nie wiedziałem że oprócz WISPa ma też repeater WISPowy :smiley: człowiek nie wie co ma w biurku :))

Większość anten ma na tyle duże promieniowanie wsteczne że w najbliższej okolicy może dać rade…

Char_ant.png

pozdrawiam

Dlatego pisałem, że można spróbować, w końcu nie ma nic do stracenia :wink: