Jak podpisać pit 39 w edeklaracje?


(maew) #1

Witam, chciałbym się tylko upewnić, bo o ile pit 37 wiem jak podpisać, tzn trzeba wpisać kwotę z poprzedniego roku o tyle nie wiem za bardzo jak to zrobić w przypadku PIT 39. Rozliczam PIT 39 po raz pierwszy czyli jak wpiszę 0 to będzie podpisane?


(skrzek) #2

Jeśli wpiszesz błędną kwotę jako potwierdzenie, to nic się nie stanie - wniosek zostanie odrzucony (tak jest przy pit37), więc możesz śmiało sprawdzić.


(Gogo69) #3

Będzie.

  • Zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym 2013 – PIT-39(5) - poz. 20 

W przypadku gdy za rok 2013 nie zostało złożone żadne z w/w zeznań/rozliczeń w polu kwota przychodu za rok 2013 należy wpisać wartość „0" (zero).

 

http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/pytania-i-odpowiedzi/-/asset_publisher/U7Sn/content/3-wypelniam-formularz-za-rok-2014-za-ktory-rok-powinienem-podac-kwote-przychodu-w-sekcji-„dane-autoryzujace”-tak-aby-zostal-on-przyjety-przez-system-e-deklaracje?


(maew) #4

 

No właśnie nie jest tak. Tzn tak byłoby w przypadku gdybym w poprzednim roku nie składał żadnego PIT, a że składałem 37 więc wpisuję kwotę z PIT 37. W następnym roku mogę wpisać zarówno kwotę z PIT 37 jak i PIT 39.


(roobal) #5

Jako podpis podajesz kwotę przychodu z roku poprzedniego i nie ma to znaczenia czy wypełniałeś PIT-39, czy inny. Jak pracowałem w Holandii wypełniałem PIT-37, jak zacząłem pracę w Polsce wypełniam PIT-36 i w nim podałem kwotę z PIT-37. Nie ma znaczenia jaki PIT wypełniałeś rok temu, masz podać kwotę przychodu z ubiegłego roku, co zresztą jest napisane pod polem przed wysłaniem deklaracji. To tak na przyszłość, bo termin składania zeznania podatkowego i tak już minął (no chyba że ktoś się spóźnił). Tak samo by było, gdybyś rok temu osobiście zaniósł druk do urzędu lub urzędnika czy wysłał pocztą i dopiero w tym roku wysyłał przez Internet. Zero wpisujesz tylko w przypadku, gdy się rok temu nie rozliczałeś z US.