Jak podzielic dysk na partycje?


(B Lorenc) #1

Mam laptopa Dell Inspiron z dyskiem twardym 500 GB. Windows był na nim zainstalowany , posiadam partycję Recovery oraz płyty do przywracania systemu.

Problem tkwi w tym, że mam tylko jedną partycje OS(C: ) i na niej mam całą pojemność (oprócz miejsca przeznaczonego na ukrytą RECOVERY). Jest to męczące i nie wygodne przy tak dużym dysku. Chciałbym mieć przynajmiej jeszcze 1-2 partycje, na których miałbym gry, filmy - bez potrzeby zaśmiecania C: i nie musiałbym tam walić wszystkiego.

  1. Jak mogę teraz podzielić sobie na partycje ?

  2. Jeśli to zrobię to nie będzie problemu potem z wykorzystaniem partycji RECOVERY aby przywrócić wszystko ? Czy nie stracę tego ani żadnych danych? Jest to bezpieczne ?


(Ostatni Mohikanin) #2

Programem Easeus Partition Master dodasz nowe partycje bez problemu. Dwa razy używałem go na swoje Viście do zmiany rozmiaru partycji. Spisał się znakomicie.


(system) #3

Tym programem np.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

tutaj poradnik

http://programs.pl/forum/showthread.php ... me-Edition


(Uzi) #4

Jaki system ?

Możesz też zmniejszyć C i tym samym utworzyć nową partycję w systemie nie używając żądnych programów .Poczytaj w pomocy.


(Lukas1705) #5

zacznij od defragmentacji dysku nastepnie mozesz zmniejszyc C: i w nowopowstalym miejscu stworzyc nowa partycje polecam PartedMagic


(pawcio1212) #6

to już 3 raz w tym tygodniu takie pytanie

tu masz odpowiedz

http://forum.dobreprogramy.pl/podzial-partycji-systemowej-t465265.html

mój post