Jak podzielic gdy jest juz vista

mam zainstalowany system vista i jedna partycje czy moge podzielic ja gdy jest tam system

jesli tak to jak???

Można podzielić - ja używam Acronisa, ale może być też Partition Magic (ale jest droższy).

Dzilisz najlepiej z poziomu DOSA

P.S.

Acronisa w wersi trial ściagniesz także ze strony producenta lub z vortalu dobreprogramy :slight_smile:

Acronis Disc Director Suite (po co kupować jak chcesz tylko raz podzielić i za często partycji nie zmieniasz…)

Acronis mi się wywala ;/ możesz polecić coś innego??

Partition magic

Windows Vista ma wbudowane narzędzie do dzielenia dysku twardego… Panowie. :stuck_out_tongue:

No tylko jak go używać ???

Jak coś to podaj co zrobić trzeba, bo zmniejszenie woluminu nic nie daje a nie widze żeby gdzieś byo napisane dodaj nowy wolumin badz partycje

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 17:52

a tak apropo to jestescie pewni że acronis działa pod vista

panel kontrolny(widok nieklasyczny)-> system i konserwacja -> utwórz i sformatuj partycje dysku twardego. Klikamy na dysk który chcemy zwiększyć/zmniejszyć -> wybieramy akcja -> wszystkie zadania -> zmniejsz lub rozszerz wolumin -> info: trwa badanie… -> potem w trzecim oknie wybieramy ile ma pozostać miejsca wolnego -> klikamy zmniejsz

Gdy chcemy utworzyć wolumin -> klikamy na nie przydzielone miejsce w tabeli -> akcja -> wszystkie zadania -> formatuj… i wybieramy co chcemy.

lucyfer9 wielkie dzięki jesteś pierwszą osobą, która umiała mi podać jak mam podzielic mój dysk na partycje przez narzedzie systemowe. Wielkie dzięki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wielkie buziaczki