Jak podzielic internet w neostradzie?


(rafax) #1

Mam takie pytanie bo korzystam obecnie z modemu SpeedTouch 330 na stacjonarnym kompie, a chciałbym podzielić neta. Mam jeszcze w domu Liveboxa ale z niego korzystam, i chciałbym się dowiedzieć czy mogę wykorzystać LB do lapka a stacjonarny mieć na speedtachu? Czy jest w ogóle taka możliwość? Czy będę raczej musiał zrezygnować z modemu USB i korzystać z LB i nim rozdzielić neta? Lapka chciałbym mieć bezprzewodowo. Mam zamiar kupić jakiś router ale na razie chciałbym wykorzystać to co mam. Proszę o jakąś poradę.


(Info) #2

modem wyrzuć podłącz Livebox masz net po Lanie i po WiFi, nie ma możliwości korzystania i z modemu i Liveboxa jednocześnie chyba że masz 2 linie telefoniczne i wykupione 2 usługi neostrada.


(rafax) #3

Rozumiem, dzięki i pozdrawiam.


(Daghda) #4

Zamiast obu złomów od &tp weź i kup router Wi-Fi ADSL - zamiast ST330 na początek może być LB, ale lepiej rozważyć coś lepszego.


(rafax) #5

No właśnie lepiej od razu coś lepszego, to co byście polecili? nie przesadnie drogiego a dobrego najlepiej z polskim menu.


(Daghda) #6

Hm, ja w domu mam internet od UPC ČR - więc to nie ADSL. Firmy, na które wart zwrócić uwagę, to D-Link, TP-Link, LinkSys bądź Pentagram.