Jak podzielic lacze internetowe w sieci?

Witam, mam następujący problem. Z moim współlokatorem prowadzę wojnę o mały program zwany uTorrentem, tzn o to co on wyprawia. Sytuacja wygląda tak: mamy siec w której znajdują się dwa komputery i konsola PS3. Do routera jest podłączony internet chello. W momencie gdy któryś z nas włączy uTorrenta, drugi nie może praktycznie korzystać z internetu. Strony się nie łącza, w grach ping nie spada poniżej 3000 ms. Czy byłaby możliwość podzielenia jakoś łącza lub z skonfigurowania programu tak by obydwaj użytkownicy sieci mogli chociaż w miarę komfortowo korzystać z sieci?

Podaje dane:

Router: Netgear 54 Mbps Wireless Router WGR614 v5

Systemy:

1.windows Xp Pro Sp2/kUbuntu 8.04

2.windows Xp Pros Sp3

Obydwaj korzystamy z uTorrenta w wersji 1.8.0

Pozdrawiam

Właściwie to do internetu nie potrzeba laczy.Kup sobie drugą parę co Ci po jednym laczu.

Nie orientuje się we wszystkich routerach, i nie wiem czy twój ma takie coś jak QoS. Jeżeli ma to włąśnie w nim możesz ustawić prędkości dla poszczególnych użytkowników.

  1. otwórz porty dla poszczególnych komputerów na routerze i wpisz je w utorrent.

  2. obniż upload

Obniżenia Uploadu i Downloadu w uTorrencie akurat dużo nie pomaga. U mnie przy 1024/256 jak dam D:64kb/s i U:16kb/s to i tak na 2gim kompie internet muli.