Jak podzielić neostrade na dwa komputery przez LAN

Mam stacjonarny na którym mam xp+neostrada 1mb, chce mieć połączenie internetowe na laptopie(win vista), posiadam kabel sieciowy(LAN), jak mam skonfigurować połączenia i co w ogóle mam zrobić aby internet działał na laptopie? Jestem zielony w tych sprawach, nie chce się bawić w koszta i kupować routerów.

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie router ADSL np. taki: NETGEAR DGN1000-100PES lub Tp-Link TD-W8950ND.

no właśnie wolałbym nie kupować routera…

RYCHU9191 , masz w PC 2 karty sieciowe? Jeśli nie to pozostaje kupić router

Nie musi mieć dwóch kart jak ma neta podłączonego przez usb. Ew może połączyć pc’ty przez usb. Tak czy siak pc jeden musi być włączony by podłączone do niego mogły się łączyć z siecią :slight_smile:

mam sieciowki, podłączyłem wszystko mniej więcej kierowałem sie poradnikami, ogólnie mogę zrobić wszystko oprócz ściągania, oglądania yt, a tak strony mi się lądują, poczta tez, co zrobić żebym mógł coś ściągnąć i jakiś film na yt oglądnąć?

jest coś takiego jak przełącznik sieciowy(Switch)-to zadziała na pewno.

dobra nie aktualne, po instalacji jakichś dodatków do win i kierowaniu się dziesiątkami poradników, o dziwo zadziałało, chodź sam dalej nie wiem jak;) nie aktualne już;)