Jak podzielić radiówkę na 2 komputery


(Tomaszpl73) #1

Mam pytanie:Jak podzielić radiówkę na 2 komputery(czy jest możliwe takie połączenie by komputery były od siebie niezależne , czyli tak by oba komputery nie musiały być włączone by korzystać z internetu na jednym z nich.Dziękuję za pomoc.


(Polko P L) #2

Ja mam taką radiówke że mam napisane że nie moge podzielić na 2 kompy :?


(Moj Mj) #3

może troche więcej szczegułów co?? bo z tego co na pisałeś i z moich domysłów to masz neta przez radio tak na jednym kompie?? a jak tak masz to da sie to zrobić zamiast karty radiowej kupujesz accespointa i switcha 4 portowego(takie są najmniejsze) antene do ap z ap skrętką do switcha a ze switcha do 2 kompów też skrętką ale oczywiście kompy muszą mieć sieciówki :slight_smile:


(Tomaszpl73) #4

Mam intrnet radiówke,antena na dachu-z anteny leci kabel do karty planet wl-8303 wireless pci adapter która jest zainstalowana w komputerze.


(Moj Mj) #5

hymm no to moje domysły były poprawne :wink: czyli tak jak wyżej :slight_smile:


(Tomaszpl73) #6

Dziękuje za rade Jarek,a jaki sprzęt(jaki model i jakiej firmy) byś polecił,stosunkowo dobry i tani.Pozdrawiam.


(Moj Mj) #7

Wireless Access Point D-Link DWL-900AP+ (22Mbit) to rzwiązuje problem :slight_smile: ze switchem(4 x rj45) i ap :slight_smile: 2 w jednym i kosztuje w gralu 238 brutto :slight_smile: do tego potrzebujesz niewiem ile metrów kabla skrętki na wprost i 2 kart siecowych po 3 dychy i masz :slight_smile: Czyli koszt w max 350 zł się zamknie tylko pamiętaj o skrętce :slight_smile:


(Tomaszpl73) #8

okey.Dzięki.