Jak podzielić radiówke?

witam majstry…

mam w domu radiówke 256kB… chciałbym podzielić łącze na dwa kompy,

dla siebie i brata, ale w ten sposób żeby prędkość łącza nie dzieliła sie

50/50 kiedy w tym samym czasie, kiedy ściągane sa dane na 2kompach…

czy jest to możliwe, jeśli tak to jakie urządzenia są do tego potrzebne…

oba kompy mają wbudowaną karte sieciowa pod rj45

Kabel skrosowany, najlepiej dwa XP, podłączyć, skonfigurować, i będzie Ok.

Ale wtedy Internet na drugim kompie będzie działać, gdy pierwszy jest włączony.

to raczej wykluczone…

jarekm26 , w jaki sposób masz podłączony internet do komputera od dostawcy? jeśli masz na sasadzie

dostawca :arrow: kabel antenowy :arrow: modem :arrow: kabel sieciowy (po obu stronach RJ45) :arrow: twój komputer

to możesz przed swoim komputerem wstawić router który ci podzieli łącze na kilka stacji roboczych.

APC(Access Point Client)-90-130zł(różne firmy itp.) tylko że taki z NATem i funkcją Mac Adress Cloning(większość ma) i wtedy by działało, ale to raczej nie będzie spełniało do końca swojej roli, gdyż jeden komputer p2p lub max transfer= na drugim strony się pewnie nie włączą a gg by ledwo, ledwo.

a QOS(ograniczanie pasma) to już trochę droższa zabawka, chyba że nie ściągasz za wiele lub sporadycznie to jak najbardziej APC by spełnił zadanie.

Oczywiście ja zakładam.

Nadajnik>Antena>kabel H155+końcówka xxx>karta bezprzewodowa(WLan) w PC i tak internet.

APC z odkręcaną anteną i tylko jedną anteną i działa.

a więc tak nadawca-> moja antena -> z anteny kabelek skrętka wprost do kompa… dalej chciałbym aby mój brat równiesz miał

dostęp do neta… czasem korzystam z p2p chodzi o muzyke jakieś programy filmy bardzo rzadko ze względu

na wolne łacze… a nie chciałbym żeby było jeszcze wolniejsze ze zwględu na to że brat buforuje sobie jakiś filmik na youtube…