Jak pogodzić dwa połączenia internetowe

Witam, problem wygląda następująco:

  • komputer z Windows XP SP3

  • połączenie internetowe przez iPlus (wyłącznie “tunel” do firmy)

  • połączenie internetowe z routera wifi - “zwykłe”

Obydwa połączenia działają bezbłędnie niezależnie od siebie, natomiast po włączeniu “iPlus” natychmiast tracę dostęp do “zwykłego” internetu (połączenie sieciowe zostaje, przynajmniej system nic nie “krzyczy”)

Czy da się to jakoś pogodzić, czy pozostaje mi na przemian uruchamiać żądane połączenia?

Ten XP to wersja Home Edition? Jeśli tak, to może ma ona jakieś ograniczenia…

Tak, to Home Edition.

google nie boli: http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

Dzięki kolego, że pokazałeś swoją głęboką inteligencję w zadawaniu pytań do google, jak również płytką złośliwość - mam nadzieję, że się dowartościowałeś. Czy jesteś jednak w stanie odpowiedzieć merytorycznie i bez emocji na zadane pytanie? Gdybym znał pojęcie “połączenie mostkowe”, pewnie bym nie musiał zadawać pytania ani google, ani na forum DP.

Tak, czy inaczej, Twoja sugestia o utworzeniu połączenia mostkowego między LAN i połączeniem telefonicznym jest zwyczajnie chybiona. Jakieś inne pomysły, lub też sugestie zapytań do google?

Jak rozumiem chodzi o to aby strony przeglądać za pomocą zwykłego połączenia a iPlus jest tak skonfigurowany aby łączyć się z siecią firmową i nie daje dostępu do reszty neta.

Z tego co się orientuję to tylko jedno połączenie sieciowe może być aktywne w danej chwili (wyjątek to połączenie mostkowe ale to jest zupełnie inna sprawa) niezależnie czy to XP Pro czy XP Home (może w w viście lub win 7 to zmienili ale wątpię).

Dokładnie - tak ma działać jak powiedziałeś i niestety obawiałem się, że nic się nie da z tym zrobić.

Dziękuję za pomoc.