Jak połączyć dwa komputery w lanie


(Mnich) #1

Chciałbym zrobić takie połączenie na wzór mapowania dysków. Ale chciałbym to zrobić w taki sposób, aby te komputery w ogólnej sieci Lan były ukryte i to połączenie było bezpieczne. Mam nadzieje że wyraziłem się jasno.

Dzięki za wszelką pomoc.


(Damian) #2

Poczytaj:

http://banita.pl/konf/smb.html


(pysiu) #3

Najbezpieczniejsza metoda to wymienic swicze na programowalne i wtedy tworzysz Vlan i masz dwie sieci w jedne tyle ze ci wszyscy z tej pierwszej nie dostana sie do was lub zmien adresacje w xp mozesz dodac drugi numer ip innej sieci i wtedy z kolesiem bedziecie w swoim lanie :wink: :wink:


(Mnich) #4

Zdecydowałem się na wpięcie do komputerów jeszcze jednej karty sieciowej i spiołem je kabelkiem. Teraz w każdym komputerze mam dwie karty sieciowe. Dzięki pierwszej mam dostęp do internetu i sieci osiedlowej, a drugą chciałbym wykożystać do połączenia z drugim komuterem. Noi jest problem nie umię skonfigurować tego drugiego połączenia i cały czas pisze “kabel sieciowy jest odłączony”.

Złączono Posta : 23.08.2005 (Wto) 13:26

OK, uporałem się z tym, okazało się że musiałem mieć kabelek skrosowany. Ale mam kolejny problem, na powstałej sieci nie widać żadnego kompa, co jest nie tak ?


(Madtrexx) #5

Masz wlacony firewall albo masz nieudostepnione katalogi w Windowsie. :smiley:


(Tomek Zamlynny) #6

czy pszeszedłeś kreator konfigurowania sieci?? jaki komunikat występuję??