Jak połączyć dwa kompy ( lan )

Witam.

Mam dwa kompy (na obydwu mam xp, karty sieciowe, kabel ethernet) więc teraz wystarczy chyba tylko podłączyć kabel i skonfigurować połączenie. Lecz to mi nie wychodzi ;/ Chce by np. dało się pograć w jakąś gre (cs itp.) razem, przesyłać pliki. Jak to zrobić ? i czy nie potrzeba jeszcze jakiegoś urządzenia do tego ?

Szukałem w google ale znalazłem tylko takie możliwości że trzeba mieć jakieś urządzenie jeszcze.

Pozdro

można połączyć przy pomocy samego kabla ethernetowego, ale tylko w sytuacji gdy kabel jest crosowany, czyli zamienione są miejscami odpowiednie żyłki w odpowiednich parach przewodów, może tutaj leży problem

Może lektura tego coś da mam nadzieję http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=1803

model12 Dzięki za linka, bo teraz wiem co i jak, ale … . Ja mam w kompie stacjonarnym karte sieciową bo korzystam z LiveBox’a a w laptopie także mam karte sieciową ale korzystam z tej bezprzewodowej wtyczki (nie wiem jak to się nazywa) i idzie to oczywiście do livebox’a. No i teraz jest problem bo nie wiem jak mam skonfigurować to połączenie w pierwszym kompie (stacjonarnym) bo w tym filmiku Pan użył dwóch kart sieciowych w jednym kompie. Pierwsza do tej sieci a druga do internetu. I właśnie nie wiem czy da się zrobić tak bym na jednej karcie mógł mieć te dwie rzeczy ? Bo jeśli tak to tylko bym kable zmieniał tzn. jakbym chciał skorzystać z internetu to podłączył bym kabel do livebox’a i kompa a jak z sieci to podłączył kompa z drugim. Czy jest to wykonalne ? Jeśli tak to jak to zrobić ?

Pozdrawiam

Na 1 połączenie przypada 1 karta.

Z tego co zrozumiałem, wystarczy ze dokupisz karte sieciową do stacjonarnego kompa. Dalej robisz to co w prezentacji.

Błażej no tak, ale ja właśnie chce na 1 karcie w pierwszym kompie mieć sieć i internet (a w prezentacji tamten Pan wykorzystał dwie karty) I właśnie dlatego nie wiem o co chodzi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Axel_15 a jakie złąćża masz na karcie? jeśli jest to tylko RJ-45 to sam powiedz, dwa połączenia na jedno gniazdo? jeśli masz jeszcze BNC, to można by puścić po BNC, tyle że laptopa z BNC to ja jeszcze nie widziałem poza tym jakość takich sieci jak wiadomo do najlepszych nie należy

Airborn mam RJ-45, wiem że dwóch kabli tam nie podłącze ale napisałem wyżej że chce zrobić tak : Będe chciał skorzystać z neta to podłącze kabel od neta, a jak z sieci to wtedy od sieci. Taka zmiana :stuck_out_tongue: bo z sieci rzadko będe korzystać więc taka zmiana nie będzie mi przeszkadzać :wink: