Jak połączyć dwa routery w jednej sieci, głównie do obsługi drukarki?

Siemka

NIeco czytałem, tytułem wstępu o połączeniach np dwóch routerów w jednej sieci, ale szczerze powiem, że to ciut za skomplikowane dl amnie.

 

  1. Mam obecnie cdma w orange, na WiFi przez Axesstela mv610.

  2. Przez ten router rozsyałm net i do tego wykorzystałem go jako rozsyłacz druków na mojego brothera WiFi MFC-6910

 Problem polega na tym, że przez ten ruter (axesstela) bardzo wolno drukuje, jeśli już drukuje. Po kolejne żeby plik, np 100kb poszedł na drukarkę, trochę trzeba czekać.

 

Gadałem dzisiaj z kumplem, on ma tp-linka, 8901G, na strychu, dom 200m2, ma tańszą drukarkę wifi brothera i bez problemu drukuje takie pliki nawet z samego dołu.

 

Poszperałem po szafie i znalazłem u siebie TP-LINKa 8901G, chciałbym go wykorzystać jako punkt dostępowy do drukarki poprzez Wifi. Ale, no własnie. Co zrobić, żeby mv 610 został do netu, a tp-link do drukarki?

 

Dwa lapsy, 1 - xp prof, 2 - win 7

Na obu musi być net po wifi i musi być drukarka po wifi. Nie za bardzo jest jak podpiąć routery do siebie po lanie, bo mv 610 musi stać na parapecie gdyż gdzie indziej ma słaby sygnał.

 

Jakaś podpowiedź?

Witam,

 

A czy nie możesz “po bożemy” podłączyć tej drukarki do sieci za pomocą kabla ethernet? Po co tak utrudniać sobie życie?

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

 

no gdybym chciał mieć walające się kable po domu, to bym nie zadawał tu pytania, ale spoko, nie wiesz, to zakończ pisanie, bo szkoda czasu na dywagowanie o czymś, o co nie pytałem, dzięki