Jak połączyc filtr adsl z 2 telefonami

Mam telefon bezprzewodowy + jedna dodatkowa słuchawka

5500.h2.jpg

Opis telefonu

LINK

mam 2 filtry ADSL

1 filtr podłączyłem do kabla telefonicznego

usb19337.jpg

i routera ( wszystko gra )

ale mam też drugi telefon ( dodatkowa słuchawka )

Nie ma on wejścia na kabel telefoniczny, jest tylko podłączony do prądu.

Co mam zrobic by podłaczyc drugi filtr do tego telefony

Chcę to zrobić ponieważ przerywa mi połączenie z internetem gdy gdzieś chcę zadzwonić

inasnie , Wygląda na to, że filtr masz zepsuty skoro ruter Ci działa z podłączonym filtrem :wink: Odłącz ten filtr i przewód z linii telefonicznej podłącz bezpośrednio do rutera/modemu DSL

Co do telefonu - masz przecież jeden telefon z 2/kilkoma słuchawkami, druga słuchawka sygnał “bierze” drogą bezprzewodową z tej głównej bazy a ona jest już przez Ciebie podłączona poprzez filtr do linii telefonicznej.

mam takie coś :slight_smile:

http://pokazywarka.pl/filtr/

Jeżeli masz tak jak na tym obrazku to jest jak najbardziej prawidłowo, nic nie zmieniaj, drugi filtr schowaj do szuflady, obecnie nie jest do niczego potrzebny.

ale mi nadal w 2 słuchawce przerywa połączenia :[

Ale to linia telefoniczna nie ma nic do tego. Obie słuchawki sygnał biorą z tego samego źródła - z tej większej bazy, nie ma możliwości i potrzeby doprowadzania linii telefonicznej do drugiej “podstawki”

Możliwe przyczyny usterki: uszkodzona słuchawka, zużyte akumulatory. Zmień akumulatory między słuchawkami i sprawdź co się będzie działo. Ewentualnie jeśli telefon ma tryb INTERCOM to możesz przeprowadzić długą rozmowę testową między słuchawkami (możesz nawet odłączyć przewód od linii telefonicznej w czasie tego testu)

… a to nie jest kwestia, że ta druga stacja bazowa jest za blisko routera wifi?

Gdzie widzisz drugą stację bazową? To drugie to tyko ładowarka, która nie jest potrzebna do prawidłowego działania telefonu (drugiej słuchawki)

Jeśli jedna słuchawka działa ok a problem jest z drugą to usterki na 99 % należy szukać w tej słuchawce.

Nie łap mnie za słowa, chodziło mi o drugą słuchawkę… Telefony bezprzewodowe potrafią zrobić niezły syf w sieci bezprzewodowej.

Jeżeli już, to w tym przypadku sieć bezprzewodowa “robi syf” w telefonie bezprzewodowym (bo z nim jest problem) :wink: Jest to możliwe, ale tego tylko się domyślamy, bo nie znamy wyniku małego testu, który zasugerowałem wcześniej.