Jak połączyc filtr adsl z 2 telefonami


(Qing Org) #1

Mam telefon bezprzewodowy + jedna dodatkowa słuchawka

5500.h2.jpg

Opis telefonu

LINK

mam 2 filtry ADSL

1 filtr podłączyłem do kabla telefonicznego

usb19337.jpg

i routera ( wszystko gra )

ale mam też drugi telefon ( dodatkowa słuchawka )

Nie ma on wejścia na kabel telefoniczny, jest tylko podłączony do prądu.

Co mam zrobic by podłaczyc drugi filtr do tego telefony

Chcę to zrobić ponieważ przerywa mi połączenie z internetem gdy gdzieś chcę zadzwonić


(bachus) #2

(Cedar) #3

inasnie , Wygląda na to, że filtr masz zepsuty skoro ruter Ci działa z podłączonym filtrem :wink: Odłącz ten filtr i przewód z linii telefonicznej podłącz bezpośrednio do rutera/modemu DSL

Co do telefonu - masz przecież jeden telefon z 2/kilkoma słuchawkami, druga słuchawka sygnał "bierze" drogą bezprzewodową z tej głównej bazy a ona jest już przez Ciebie podłączona poprzez filtr do linii telefonicznej.


(Qing Org) #4

mam takie coś :slight_smile:

http://pokazywarka.pl/filtr/


(Cedar) #5

Jeżeli masz tak jak na tym obrazku to jest jak najbardziej prawidłowo, nic nie zmieniaj, drugi filtr schowaj do szuflady, obecnie nie jest do niczego potrzebny.


(Qing Org) #6

ale mi nadal w 2 słuchawce przerywa połączenia :[


(Cedar) #7

Ale to linia telefoniczna nie ma nic do tego. Obie słuchawki sygnał biorą z tego samego źródła - z tej większej bazy, nie ma możliwości i potrzeby doprowadzania linii telefonicznej do drugiej "podstawki"

Możliwe przyczyny usterki: uszkodzona słuchawka, zużyte akumulatory. Zmień akumulatory między słuchawkami i sprawdź co się będzie działo. Ewentualnie jeśli telefon ma tryb INTERCOM to możesz przeprowadzić długą rozmowę testową między słuchawkami (możesz nawet odłączyć przewód od linii telefonicznej w czasie tego testu)


(bachus) #8

... a to nie jest kwestia, że ta druga stacja bazowa jest za blisko routera wifi?


(Cedar) #9

Gdzie widzisz drugą stację bazową? To drugie to tyko ładowarka, która nie jest potrzebna do prawidłowego działania telefonu (drugiej słuchawki)

Jeśli jedna słuchawka działa ok a problem jest z drugą to usterki na 99 % należy szukać w tej słuchawce.


(bachus) #10

Nie łap mnie za słowa, chodziło mi o drugą słuchawkę... Telefony bezprzewodowe potrafią zrobić niezły syf w sieci bezprzewodowej.


(Cedar) #11

Jeżeli już, to w tym przypadku sieć bezprzewodowa "robi syf" w telefonie bezprzewodowym (bo z nim jest problem) :wink: Jest to możliwe, ale tego tylko się domyślamy, bo nie znamy wyniku małego testu, który zasugerowałem wcześniej.