Jak połączyć laptop z Tv?

Witam.

Mam problem z połączeniem laptopa (lenovo 3000 N200 ; system Windows Vista) z telewizorem za pomocą takiego kabla.

315328734lk9.th.jpg

Chciałem tak zrobić, ponieważ chciałem oglądać filmy z laptopa na ekranie telewizora. Gdy próbuję tak zrobić pomiędzy PC a TV to wszystko jest ok. A gdy próbuję zrobić to samo z laptopem to nie działa, nawet nie wyświetla mi w ustawieniach grafiki (tam gdzie powiniem się wyświetlać ten ekran tv jako drugi wyświetlacz, bo jest takie miejsce). Może są mi jeszcze potrzebne jakieś dodatkowe sterowniki do tego?

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

P.S. Jakbyście chcieli coś jeszcze wiedzieć to pytajcie, w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

po instalacji odpowiednich sterów do karty graficznej powinieneś mieć opcje podawania obrazu przez S-VIdeo.

może wina w złych sterach?

Shaddow , być może masz kabel kiepskiej jakości i wtyczka s-video przesyła tylko sygnał w jedną stronę. Jest jakaś strzałka na wtyczce s-video ? Jeżeli tak, to mówi ona o kierunku przepływu sygnału przez przewód.

W woim przypadku strzałka powinna być skierowana w kierunku złącza SCART.

Nie ma takiego laptopa :frowning:

Napisz cos więcej o nim

privand - nie wiem czy te stery co mam są złe, ponieważ one razem z vistą były już zainstalowane w laptopie jak go kupowałem

seba86mu - na wtyczce są strzałki w obie strony

asteriks - sorka, miało być lenovo 3000 N200 już poprawiam

Podaj jaką masz kartę graficzną, ściągnij sobie do niej sterowniki ze strony producenta (odinstaluj stare i zainstaluj nowe, albo zaktualizuj stare), wrzuć screena po podłączeniu kabla i otwarciu panelu z karty graf. W nVidii jest taka opcja jak wykrywanie nowego monitora czy coś takiega, albo konfiguracja TV, spróbuj przejść te kroki.

seba86mu Kabel będzie dobry gdyż Shaddow pisał że z PC działało, czyli wina po stronie laptopa!

Karta graficzna to: Mobile Intel® 965 Express Chipset Family.

EDIT

Niestety, ale ponowna instalacja sterowników nic nie dała. Screena chwilowo nie mogę dać bo nie mam jak teraz przesłać go z laptopa do PC. Ale powiem, że jak jest tam jakieś takie okienko “tryb pojedynczy” a pod spodem pisze “tryb zwielokrotniony” (czy cośtakiego) to w tym zwielokrotnionym jest napisane żebym podłączył drugi ekran (podczas gdy tv do laptopa jest już podłączony).

Do tej karty graficznej potrzebny jest inny kabel: CHINCH (RCA) taki, że z jednej strony masz s-video i do dźwięku a z drugiej 3 chinch’e.

Będę musiał spróbować, tylko kupię odpowiedni kabel i wrócę z biwaku. Wracam w piątek, jakby ktoś jeszcze wiedział coś co mogłoby mi się przydać piszcie, przyjadę i przeczytam.