Jak połączyć laptopa z kompem?

(system) #1

Witam serdecznie!

chciałbym połączyć laptopa z komputerem stacjonarnym i udostępnić mu neta. jak to zrobić najprościej i bez jakichś dużych wydatków? stacjonarny ma neta z sieci kablowej (chyba statycznie przypisane ip do karty sieciowej) oba kompy mają wine xp professional?bardzo bym prosił o pomoc, jak to zrobić, jakim kablem i jak poustawiać wszystko,

Z góry dzięki!

(HitcH) #2

połącz kablem :slight_smile: Potem skonfiguruj i udostępnij laptopowi. Jak dobrze zrobisz to musi dzialać.

(fiesta) #3

A do czego se wetknie ten kabel :?

Najtańszym kosztem może to zrobić kupując drugą kartę sieciową do komputera stacjnarnego (wada :arrow: musi on być cały czas włączony).

(system) #4

no ale jakim kablem?? coś słyszałem o jakimś łączeniu kablem skrosowanym, ale gdzie go wetknąć? czym muszę mieć w 1 jednym kompie 2 sieciówki??

Złączono Posta : 01.05.2006 (Pon) 21:13

a to że stacjonarny musi być cały czas włączony to mi nie przeszkadza, bo z tego połączenia bede korzystał dosyć rzadko,

(Szymszejdi) #5

Jeżeli laptop ma kartę sieciową i stacjonarny też to kupujesz kabel sieciowy, długości wg. uznania i podłączasz laptopa do PC tym że kablem, nastepnie we właściwościach połączenia na PC włączasz udostępnianie połączenia sieciowego

(system) #6

czyli w stacjonarnym musze mieć dwie sieciówki, tak? no bo ta która mam podłączona jest do gniazdka z netem, więc nie mam gdzie podłączyć drugiego kabla.

PS laptop też ma sieciówke

(Szymszejdi) #7

Czyli dokupić musisz jeszcze jedną sieciówke do PC, chyba można też udostępnic neta przez port USB, ale pewien nie jestem.

(system) #8

Dzięki SzymSzejdi.