Jak połączyc pliki avi?

Wiem ze robi sie to najlepiej w Virtual dubie ale w moim wypadku nie idzie mi to bo sa rozne parametry plikow. Jak mam sprawdzić co zmienić i jak zmienić. Prosze o jakies konkretne podpowiedzi.

z plikami AVI jeszcze się nie bawiłem ale sprubuj tak :

Najpierw wybieramy menu Start/Uruchom… i wpisujemy cmd (win 2000 i XP). Ukaże się okno wiersza poleceń. W oknie wiersza poleceń wykonujemy komendy:

(jeśli pliki są na innym dysku niż C: najpierw wpisujemy nazwę tego dysku i akceptujemy enter-em np. D

copy /b (nazwa części 1) + (nazwa częsci 2) (a tu wpisujesz nazwe pliku jaka ma być po scaleniu).avi

Filmy mam juz na c zrobilem tak w cmd

C:\copy /b (Bringing Out the Dead cd1.avi)

  • (Bringing Out the Dead cd2.avi) (Bringing Out the Dead).avi

I dostalem taka odpowiedz

Nie można odnaleźć określonego pliku.

ale bez nawiasów to się wpisuje :smiley: :smiley: :smiley:

Poprostu normalnie wpisujesz tak jak masz nazwe tych części

C:\> copy /b BOtD cd1.avi + BotD cd2.avi BOtD.avi

cos takiego tez nie zadzialalo - taka sama odpowiedz

Nie można odnaleźc okreslonego pliku

Mozesz mi napisac jak to powinno wygladac ??

Złączono Posta : 30.11.2005 (Sro) 17:42

ok juz mi sie udalo, jak zmienilem nazwy moze spacje sprawialy to zamieszanie. Jest teraz inny problem polaczylem plik a z plikiem b otrzymany plik c ma wielkosc taka jak suma a i b ale trwa tyle co a i nie zawiera pliku b. Hmmm

cos pokopalem ??

najprościej sprobuj jakimś programem do obróbki filmów. jezeli masz windows xp to chocby windows movie maker. tam ładnie wszystko złączysz i nie będzie kłopotów

wiem że prubowałeś VirtualDubem ale sprubuj tak jak ci napisze teraz :

Aby połączyć kilka plików AVI należy użyć programu VirtualDub. Po wczytaniu pierwszego pliku (“Open AVI”), następny wczytujemy za pomocą opcji “Append AVI Segment”. Należy pamiętać, że łączone pliki muszą być skompresowane tymi samymi kodekami (obraz i dźwięk), mieć tą samą rozdzielczość i FPS.

Po wczytaniu plików należy w zakładkach “Video” i “Audio” wybrać opcję “Direct Stream Copy”. W zakładce “Audio / Interleaving” należy wpisać odpowiednie wartości preload i interleave (dla dźwięku MP3 250ms/250ms, dla AC3 64ms/64ms - zalecane dla SB Live!). Po ustawieniu tych opcji możemy zapisać plik poleceniem “Save as AVI”.

Własnie u mnie problem polega na tym ze te pliki nie maja takiej samej rozdzielczosci i chyba jeszcze cos sie nie zgadza bo jak sprowadzilem do takiej samej to i tak sie laczyc nie chcialo. Z innymi filmami dziala tak jak napisales.