Jak połączyć router przez adapter POE?

Ok zrobiłem tak teraz jest internet ale nie można zalogować się do routera. Chodzi mi o to żeby ustawić aby internet byl udostępniany przez router bezprzewodowo na smartfona tableta itp

Nie ma problemu, musisz wpisać w przeglądarce adres który przydzieliłeś routerowi w zakładce LAN - 192.168.1.105

 

Wtedy się logujesz i możesz konfigurować Wi-Fi :slight_smile:

 

Wychodzi na to, że coś było nie tak z portem WAN.

Podłączyłeś router do komputera, który ma dostęp do internetu? Ręczne wpisanie MAC adresu też nie pomaga? Kabel podłączyłeś do portu WAN? Zobacz na osłonce jakiej kategorii i jaki typ kabla masz i w jakim standardzie został zarobiony.

Skąd wiesz jaka jest brama? Jakbyś spojrzał na ipconfig, to byś wiedział, że brama to 192.168.20.1.

 

Brama w podsieci z .20 jest ze screenshota, kiedy nie jest bezpośrednio podpięty pod antenę. Na drugim screenshocie był podpięty i tam bramą był wskazany przeze mnie adres, a komputer otrzymał 192.168.1.100 jako adres w sieci lokalnej.

Oczywiście że komputer ma dostęp do internetu… ręcznie MAC nie wpisywałem kabel podłączony do portu WAN na osłonce mam napis: WGD AG Cat5e ISO/IEC  11801 EN50173 FTP FRNC/LSZH  08/10 L1 07 750637 002242104

Osimaru jeżeli wpisuje adres przydzielone routerowi w zakładce LAN - 192.168.1.105 w przeglądarce wówczas nie pokazuje strony ;/ więc nie mam dostępu do routera aby ustwić WI-FI

 

Ale klonowanie MAC robiłeś według podanej instrukcji?

 

Rozpisz jak to masz w tej chwili podłączone wszystko i do jakich portów, bo coś tu jest nie tak. Poza tym spróbuj też na innej przeglądarce.

W tej chwili nie mam podłączonego routera wczoraj zrobiłem tak jak napisałeś czyli

"Można to zrobić w inny sposób - skonfiguruj sobie router jako przełącznik, a serwerem DHCP będzie antena.

 

Odłącz antenę od routera, zaloguj się do niego, wejdź w zakładkę LAN i ustaw mu adres IP: 192.168.1.105

 

Gdy to zrobisz i zapiszesz, wejdź w zakładkę DHCP i wyłącz w nim serwer DHCP (Disable) i zapisz, zerwie Ci połączenie z routerem ale to normalne.

 

Potem odłącz router od zasilania, podłącz kabel od anteny w port LAN1 routera, a kompa podłącz w port LAN2 i daj zasilanie na router."  Klonowanie było wcześniej robione przed tym co napisałeś o tym “przełączniku” ale niestety nie mogę się dostać do strony konfiguracji routera  żeby ustawić działanie wi-fi

Zresetuj router do fabrycznych, zaloguj się do niego i najpierw ustaw Wi-Fi tak jak ma być, a potem ustaw go jeszcze raz jako przełącznik. Nie lubię takich półśrodków i prowizorki, ale powiem szczerze że nie potrafię tak na dystans nic już w tej chwili wymyślić.

 

 

 

Teraz mam podłączone jako “przełącznik” do portów LAN w routerze <a href=http://zapodaj.net/cba5e798cc6e5.jpg.html>limit.jpg</a>

To zrób tak jak napisałem post wyżej:

 

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to nie zmienił się adres IP routera i został domyślny, a żeby się do niego zalogować musiałbyś sobie ustawić ręcznie IP w karcie sieciowej komputera.

 

http://www.tp-link.com.pl/article/?id=67

No to czytaj uważniej, bo brama .1.100, to adres routera, bramą nie może być sam router, więc bramą jest .20.1. Poza tym skoro przypisujesz adres statycznie, to skąd wiesz jaki powinien być IP i jaka jest brama, jeśli nie masz takiej informacji od ISP? Nie można sobie przypisywać adresów IP na pałę. Żeby cokolwiek działało, musisz znać adresację, a nie wpisywać sobie co popadnie. Adresację masz podaną w ipconfig i jak już to na WAN powinno się ustawić 192.168.20.10 maska 255.255.255.0 brama 192.168.20.1 i dowolne DNSy.

Sprawdź jeszcze na kablu UTP czy jest tak tak samo. Generalnie na FTP też powinno działać, ale sprawdzić nie zaszkodzi, różnie to bywa.

No proste, że Ci nie działa, bo jak ma Ci działać, skoro host jest w podsieci 192.168.20.0/24, a router w podsieci 192.168.1.0/24. Jeśli chcesz mieć dostęp do sieci, to albo skonfiguruj alternatywny IP, albo odłącz się od internetu i przypisz sobie ręcznie IP z podsieci 192.168.1.0/24.

Podłącz się do internetu bez użycia routera, czyli podłącz kabel bezpośrednio do komputera i pokaż wynik pingowania.

 

ping dobreprogramy.pl

Działanie routera jako przełącznik nic Ci nie da, bo jeśli ISP przydziela Ci tylko jedno IP, to sobie do WiFi podłączysz tylko jedno urządzenia, a w każdym razie tylko jedno dostanie IP.

 

Screen z ipconfig podczas gdy brama była w podsieci x.x.20.x był zrobiony, gdy router był ustawiony jako brama i to on miał przydzielony adres w tej podsieci. Przy komputerze bezpośrednio podpiętym do anteny podsieć była x.x.1.x, chyba że źle zinterpretowałem screenshoty i się pomyliłem, wtedy mój błąd, przykro mi. Nic nie przydzielałem na pałę.

W Operation Mode musisz miec ustawione AP router a nie APclient roure (WISP) sprawdź jesli kabel z PoE prowadzisz do portu WAN

Zresetowałem router zmieniłem jak poradziłeś i śmiga. Dzięki :slight_smile: tyle w temacie.