Jak połączyć się z internetem?

Nie mogę połączyć się z internetem. Wiem, że trzeba wszystko skonfigurować ręcznie, ale nie mam pojęcia jak. Pomoże ktoś?

KijekPL23 ,

Jak mamy Ci pomóc, jak pojęcie internet oznacza wiele, i nic :stuck_out_tongue:

Nie wiemy nawet z jakiego dostawcy neta korzystasz, jak do tej pory łączyłeś się z netem, jaki masz modem, e.t.c :expressionless:

Brak szczegółów = brak pomocy, bo wróżki sobie stąd poszły :lol:

Sorry, że tak mało informacji podałem. System nie może połączyć się z internetem, to znaczy nie mogę przeglądać stron internetowych, w panelu kontrolnym jest napisane, że nie ma połączenia. Internet jest z ASTER, modem to jakiś Arris. W Win. XP takiego problemu nie miałem, po zainstalowaniu od razu miałem internet.

KijekPL23 ,

widzi w ogóle system połączenie sieciowe ?

MOże wystarczy wybrać odpowiednie z listy i kliknąć na connect :wink:

Nie, nie widzi, próbowałem sam ustawić, ale chyba coś źle zrobiłem. Eh… okazuje się jednak, że w xp muszę najpierw zainstalować sterowniki. Myślałem, że od razu mam internet, ponieważ nigdy nie włączałem go przed instalacją sterowników. Tylko, że nie zabardzo wiem, co dokładnie z płytki ze sterownikami mam zainstalować w Win. Seven i czy będzie to działało.

Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Wejdź do menadżera urządzeń i aktualizuj sterowniki do modemu. Wskaż ręcznie na sterowniki na płycie i zainstaluj. A najlepiej poszukaj w necie Sterowników pod Vistę dla swojego modemu. Będzie większe prawdopodobieństwo, że ruszy.

Sterowników od modemu nigdy nie instalowałem w systemie, tylko wszystko z płytki ze sterownikami od płyty głównej. Zresztą na stronie arris w downloadzie jest tylko jeden sterownik do mojego modemu przeznaczony dla win. xp, który i tak nic nie daje.