Jak połączyć się z siecią?

Witajcie,

chciałbym spytać jak połączyć laptopa z siecią wi-fi, normalnie to wiem, ale mam dosyć stara Toshibe ma pewnie z 5 lat i nie ma chyba managera połączeń bezprzewodowych, zamierzam zakupić antenkę wi-fi na usb z tym ze nie wiem jak to wszystko polaczyc. Pomozecie :wink: ?

Co jak co, ale przy tak krótkim poście mógłbyś się postarać bardziej o jego poprawność językową ;p

normalnie? czyli jak?

to nic nie wnosi do tematu, komputer to komputer.

rozumiem antenka to karta wifi

no normalnie to polaczasz co nie ;p

1 - montujesz kartę wifi usb

2 - po zainstalowaniu sterownika karty Windows nie wymaga dodatkowego oprogramowania by podłączyć się z jakąś siecią. Jeżeli chcesz zrobić kilka profili sieciowych to wtedy dodatkowy soft się przydaje

wlasnie chodzilo mi o jakiegos managera polaczen bezprzewodowych

Takie antenki (np. TP-Link, którego posiadam) mają takie programy na dołączonej płytce, lub co nowocześniejsze “w sobie”. A tak to normalnie korzystasz z menedżera “okiennego”.

okiennego czyli jakiego ? nie mam zadnego wbudowanego w windowsa “chyba”

“chyba” jednak masz

lookne ;p

Czy możesz chociaż podać system operacyjny? :wink:

xp -home edition SP2

Jak masz działające USB - nie będzie problemu, możesz też kupić kartę Wifi na PCMCIA (to szerokie gniazdo z boku laptopa). Karta będzie miała trochę lepsze parametry, niż większość kart na USB.

ok, dzieki wam, sprobuje po prostu podlaczyc pod USB albo PCMCIA i tym kreatorem polaczen bezprzewodowych ktory jednak chyba jest sie polaczyc

Żadnym kreatorem, kup najpierw kartę wifi.