Jak połączyć wirtualne maszyny

Witam serdecznie,

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc raz jeszcze witam wszystkich i myślę, że będzie miło wymieniać się doświadczeniem z innymi tutaj.

Mam nadzieję, że temat założyłem w dobrym dziale. Jeśli nie to przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie do właściwego działu. Mam taki trochę nietypowy problem:

Zestawiłem sobie małą sieć:

2 laptopy,

1 stacjonarny z 2 kartami sieciowymi.

Wszystko jest połączone kablem krosowanym, komputery się widzą (pingi przechodzą), oczywiście ip forwarding włączony, karty na stacjonarnym zmostkowane.

Na każdy, z komputerów (system operacyjny win7) uruchomiłem wirtualne maszyny (VMware Workstation) z zainstalowanym XP jako gość i chciałbym to połączyć w osobną podsieć.

Na każdej jednostce, karta sieciowa systemu Gość jest połączona do karty fizycznej (brigded).

Zaczynam zabawę połączeniem tego i ustaliłem adresy:

192.168.2.1 do 192.168.2.3, maska 255.255.255.0 brama 192.168.2.1

oczywiście na “pc” który ma robić z router ip forwarding włączyłem, do tego ustawiłem 2 karty sieciowe obydwie w trybie bridged ( by widziały kartę fizyczną) no i potem mostkuje je jak przyłączeniu wcześniej. W tym momencie występuje problem Laptop 1 i PC widzą się pingi przechodzą w obydwie strony, natomiast laptop 2 nie jest widziany. Tzn po wysłaniu pinga pojawia się: “Host docelowy nieosiągalny.” :frowning:

Ma Ktoś jakiś pomysł gdzie robię błąd? Zapomniałem o czymś? Proszę o jakieś sugestie, pomysły.

Pozdrawiam

Marcin

ps. Rozwiązanie z wykorzystaniem switcha/routera nie wchodzi w grę, gdyż to jest takie specyficzne badanie, co więcej będzie to sieć bez dostępu do internetu.

witaj,

“Host docelowy nieosiągalny.” - to oznacza że host z którego chcesz go pingować na podstawie swojej tablicy routingu nie wie gdzie jest podsieć z której pochodzi dany adres.

Nie mam w tej chwili czasu żeby rozgryzać ale pomyśl o tablicy routingu i przyległości wszystkich sieci do “routera”.

Pomyśl nad bramą domyślną.

pzdr

Zbys25 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Poprawione :slight_smile: mam nadzieję, że jest teraz w porządku

Pozdrawiam