Jak ponownie zainstalować system na laptopie bez płyty?

Witam

Posiadam laptopa: Samsung NP-R540-JS02PL z zainstalowanym Win7 HP x64 PL

Chciał bym go przeinstalować, zrobić tzw. formata, utworzyć patycje. Firma Samsung nie daje takiej płytki z owym systemem… Może mi ktoś w takim razie wyjaśnić jak mam tego dokonać?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Zapewne producent dołączył program do utworzenia tzw. płyt RecoveryDVD, z których będziesz mógł zainstalować system w razie awarii, np. dysku i braku możliwości instalacji z partycji recovery. Do utworzenia partycji niepotrzebne jest formatowanie, po prostu zmniejszasz partycję, na której jest system i tworzysz nowe, robiłem to kilka razy już i wszystko działa jak powinno.

Pozdrawiam!

Owszem, jedyny minus jest taki źe system win7 nie pozwala ci na zrobienie partycji mniejszej niż on sam ci zaproponuje… Być może o to chodzi naszemu koledze??

Chodzi mi po prostu o to by sformatować dysk, utworzyć partycje w instalatorze Win7 i zains. samego Win7 - Samsung nie daje mi takiej płytki z oryginalnym Win7 HP x64 by tego dokonać, a system jest zakupiony… Więc pytam, jak tego dokonać?

Jutro jak będę mieć tego lapka, sprawdzę czy jest tam program do utworzenia takiej płyty o której wspomina roobal.

Jeśli czegoś takiego nie będzie, to jak dokonać tego z dysku recovery?

Najprościej - zajrzeć do instrukcji obsługi. Tam będzie wszystko dokładnie opisane. Po coś ktoś te instrukcje w końcu pisze.

Jeśli producent nie dołączył płyt z systemem, to na 99% dołączył do systemu program do utworzenia takich płyt, a jeśli nie, to należy się zapytać w sklepie, w którym kupowało się laptopa czy płyta z systemem się im gdzieś nie zapodziała. Większość sprzedawanych laptopów posiada tzw. partycję recovery, z której instaluje/reinstaluje się system, podobnie jak w telefonach - opcja przywracania ustawień fabrycznych :wink:

Pozdrawiam!

Słyszałem kiedyś ale nie wiem czy to prawda że wystarczy zadzwonić do jakiegoś oddziału Microsoft i powiedzieć, że nie masz takiej płyty (zgubiłeś, nie dostałeś, zniszczyłeś itp) oni proszą cię o numery z naklejki oryginalności od systemu co masz na lapku i za free przysyłają ci płytę. Ale nie wiem czy to prawda po prostu słyszałem.

@up nie za darmo :stuck_out_tongue: