Jak popoddpinać system chłodzący

Witam

Mówiąć o systemie chłodzącym mam na myśly chłodzenie CPU i 2 wiatraki (jeden wyciągający gorące powietrze (80x80mm) i jeden zasysający zimne powietrze (92x92)).

Dzisiaj podłączyłem Arctic Freezera 7 Pro. Stary cooler był podłączony do gniazda nr 6 - PWR_FAN (właściwie to powinien być chyba podłączony do gniazda nr 4 - CPU FAN). Nowy cooler postanowiłem podłączyć prawidłowo - do CPU-FAN. Gdy odpaliłem kompa pierwszy raz po zmianie chłodzenia wentylator obrócił się pare razy i stanął - myślalem nawet że uszkodzilem procesor, albo, że się zaraz spali ale napisałem do kolesia z allegro od którego kupiłem te chłodzenie i powiedział, że w biosie trzeba poprzestawiać. I tu pytanie do właścicieli gigabyte’owskich płyt - gdzie w biosie reguluje się szybkość obrotów? (Żeby wentylator się nie zatrzymywał tylko chodził cały czas, bo na standardowych ustawieniach zatrzymuje się, albo kręci powoli). Teraz podłączyłem go do PWR-FAN i kręci się chyba na maksymalnych obrotach. Do CPU FAN podłączyłem ten wiatrak 80x80 ale znowu teraz on kręci się zbyt powoli. Jak to wszytko popodłączać i poustawiać, żeby działało jak należy?

8845107e749c126fm.jpg

Koleny problem… - jak podłączyć ten wiatrak 92x92, skoro we wnętrzu obudowy nie mam okrągłych otworów na śruby, tylko jakieś prostokątne dziury?

4170806fae23b6b0m.jpg

jeśli chodzi o procvka to dobrze że sie kręci za powoli jesli będzie mu trzeba przyspieszy xależne jest to od wykorzystania procesora jeśli będzie pracował na max zwiekszy obroty samoczynnie

możesz nawiercić nowe otwory obracając o 45stopni wiatraczek. Tak oby dziurki tworzyły ‘+’ a nie ‘x’