Jak poprawić dźwięk

witam mam takie pytanko mam plik wideo, niestety dźwięk w tym pliku jest słaby to znaczy jest on cicho nagrany, czy jest jakiś program prosty najlepiej polski aby poprawić sam dźwięk aby był lepiej słyszalny. Za pomoc z góry dziękuję

Sprawdź Any Video Converter.

To zależy w jakim formacie film,tok postępowania może być rózny.

Ja bym to wczytał do VirtualDub jesli to avi to normalnie ,jeśli mp4,flv,mpg to do VirtualDub-a przez skrypt avs

oczywiście trzeba wcześniej zainstalować AviSynth.

Jeśli film już w VirtualDub z zakładki Audio > Full Procesing Mode >

Następnie z tej samej zakładki Audio > Volume zaznacz Adiust volume of… i ustaw suwak i OK.

Jeśli to był avi to zakładka Video > Direct stream copy spowoduje to że program będzie pracował tylko na ścieżce audio

video zapisze jak było

I na koniec File > Save as AVI i powstanie nowy plik.

Pracując w VDub do testów możesz zaznaczyć tylko fragment pliku aby dobrać optymalne ustawienia.

Jak nie jesteś zbyt biegła w obróbce video to wykorzystaj prog. Format Factory.

Przeciągnij plik z filmem do okna programu ,wybierz format Wszystko do…np. AVI w nastepnym oknie możesz wybrać jakość

i rozmiar i z ustawień audio Wskaźnik Głośno wybierz ile decybeli chcesz zmienić.

Ale proponuje popróbować z VDub większe możliwości zapanowania nad materiałem i możliwośc od razu sprawdzenia jak wyjdzie

Film odtwarzając przez naciśnięcie strzałki z małą literką O (nie zawsze może działać dużo zależy od formatu wejściowego)

Ps.madzia121 określa płeć czy to tylko ksywa bo nie wiem jak pisać np:Jak nie jesteś zbyt biegła czy Jak nie jesteś zbyt biegły. :slight_smile: