Jak poprawić sygnał WiFi w domu?

Witam

Nadszedł czas na zwiększenie zasiegu WiFi w domu, konkretnie chodzi o dwie sprawy:

 

  • zwiększenie stabilnosci połaczenia pomiędzy routerem plusa D-Link DWR-921 a laptopami - internet

  • zwiększenie, polepszenie jakości obsługi drukarki WiFi, bo sa problemy już z drukowaniem plików 1mb

 

Chciałbym zapodać net z plusa, na w/w d-linku, do tego korzystać z netu w domu poprzez wifi, wiadomo no i przy tym drukowac przez ten router.

 

Zastanawiałem sie nad umieszczeniem repeatera Asus RP-N14 i lub 53, albo AVM Fritza 300, tyle, że to dość duży koszt. Boje się zapodac repeatera Tp-Linka czy edimaxa, bo to połowa ceny, czymś spowodowana. nie wiem czy jest sens się bawić w jakies AP, bo nawet nie wiem gdzie, zajmują miejsce, chciałbym najlepiej uniknac lanowych kabli, bo nie po to potrzebne jest WiFi :slight_smile:

 

jakies porady w tej kwestii, łącznie z propozycjami zakupu okreslonych wzmacniaczy sygnału?

 

 

Kup repeater TP-LINK albo Tenda A5, A6 za 50zł  i problem z głowy.

Połowa ceny? Bo nie płacisz za markę.

Do Twoich zastosowań wystarczą.

Są malutkie :stuck_out_tongue: Podłączasz do prądu gdzie jeszcze w miarę dobrze chwyta zasięg D-LINKa konfigurujesz, żeby odbierał neta od DLINKa i jednocześnie przekazywał go dalej.