Jak poprawie zainstalować ubuntu

Witam.

Borykam się z problemem ubuntu a dokładnie Gruba :expressionless:

Pierwszy raz instalowałem ubuntu 8.04 Hoża Hawajka wszystko ok, tylko Grub się nie zainstalował, więc zapytałem tu na forum a trafiłem na poradnik jak przywrócić Gruba, niezadziałało.

Drugi raz czyli dziś zaintalowałem Ubuntu 8.10 znowu to samo, nie wiem co jest grane…

Tworze 2 partycje po 10Gb ext3

I jedną linux swap podczas instalacji wybieram partycja wymiany

A ext3:

-/

-/home

CZy ja robie coś źle?

Jutro może zainstaluje 2 raz a jak znowu niezadziała poprosze tate może on coś wskura?

Bo problemem jest to czy ja robię coś żle?

Zobacz może tą demonstrację http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu. Może to ci coś ułatwi

No właśnie robie tak jak na tej demonstracji…

O ile dobrze pamiętam, pod koniec instalator pyta o instalację gruba - może tu coś namieszałeś? Może płyta jest uszkodzona, spróbuj innej.

Może spróbuj stworzyć osobną partycję (ok. 100MB) o punkcie montowania /boot specjalnie przeznaczoną na GRUB’a?

Płyta na 100% sprawna ponieważ zamawiałem ją na stronie firmy Canonial.

Hm… skoro inni nie tworzą, i im działa to dlaczego mi nie?

z grubem nic się praktycznie nie robi.

To że płytka jest z canonical nie oznacza że jest w 100% sprawna. To w końcu tylko nośnik który mógł ulec awarii.

Sprawdziłbym na twoim miejscu na innym cd.

Na moim nośniku też nie działa.

Wpadłem na inny pomysł zawsze przed instalacją tworzyłem partycje Gparted-em.

Teraz chce zrobić tak, że skasuje jedną partycje 32Gb, a podczas instalacji je stworze.

Ale jak mam je zrobić?

Bo jest tak

Wielkość partycji: to wiem 2 partycje 10gb, jedna 512

Gdzie ma być umieszczona partycja: jest do wyboru początek koniec

Partycja logiczna lub podstawowa

Proszę mi o wypisanie takiej listy do każdej partycji czyli do: /, /home, linux swap

Czyli

Partycja logiczna/podstawowa

System plików tak to się nazywało: ext3 dla 2 partycji 10gb, dla linux swap przestrzeń wymiany?

e?

/ - tzw. partycja root, minimalny rozmiar 4 GB (podstawowa, początek)

/home - powinny się tu znajdować wszystkie dane i dokumenty użytkowników (tak samo jak powyżej)

swap - przestrzeń wymiany i tyle ;]