Jak poprawine wgrać bios


(sandra1) #1

Mam pewien problem chce wgrać nowy bios do laptopa Asus F5SL .A wiec pobrałem sobie najnowszy bios ze strony producenta i jest to tylko 1 plik o nazwie "AFLASH2" ważący 93KB.Próbowałem zaktualizować bios takim sposobemhttp://www.youtube.com/watch?v=zARuZbh2iEg problem w ty że napędy które są widoczne w opcji EZflash czyli Ai B nie zawierają mojego nowego pliku do aktualizacji biosu .Nie wie może źle coś robie próbowałem przez pendrive z plikiem spakowanym i rozpakowanym ,później próbowałem też z jego pliku zrobić obraz iso i nagrałem go na płyte i też lipa.Może ktoś ma jakiś pomysł? dodam jeszcze że nie mogę wejść do systemu ,nie ładuje się !!


(system) #2

Pobrałeś zły plik! http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl Tu jest prawidłowy. Na żółto. Trzeba go rozpakować. Plik nosi nazwę "F5SLAS.308".


(sandra1) #3

no dobrze a jak teraz mam go wgrać wypakować zawartość tej paczki np na pendrive

czy jak?


(sandra1) #4

co t u nie gra tera pokazują mi się napędy A,B, i C a w ce mam takie pliki jak EXTEND,RECYC,boot, Windows i inne


(rgabrysiak) #5

Zapewne na dysku C masz zainstalowany system stąd takie a nie inne pliki są na nim widoczne. Korzystając z filmiku który podajesz wyżej widać że plik z biosem można umieścić na dowolnym nośniku np. na dysku C

Następnie wchodzisz do BIOS-u wybierasz opcję Start Easy Flash, dalej wskazujesz położenie pliku i dokonujesz aktualizacji BIOS-u.

Chcę cię tylko ostrzeć że jakiekolwiek błędy bądź brak prądu podczas dokonywania aktualizacji BIOS-u i komputer może już się nie uruchomić.


(Zeus__) #6

Jak kolega wyżej napisał, można tego uniknąć zabezpieczając się UPS-em, i tak proponuję zrobić, do tego warto napisać, że powinna to robić osoba doświadczona. Bez podstawowej wiedzy nie proponuję tego wykonywać, bo to jest operacja niebezpieczna.