Jak poprawnie i skutecznie zaktualizować sterowniki w laptop

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem dość mocnego laptopa MSI CX61.

Zauważyłem jednak “rwanie” w niektórych grach, które dobrze chodziły na starym, notabene dużo słabszym PC stacjonarnym.

W menadżerze urządzeń znalazłem informację, iż moje sterowniki do procesora pochodzą z…2006 roku.

W laptopie na starcie zainstalowałem wszystko z załączonej płytki, tylko sterowniki do karty graficznej ściągnąłem nowe.

Teraz moje pytanie.

Jak poprawnie i skutecznie, bez robienia bajzlu w systemie zaktualizować (bądź zainstalować na nowo) przestarzałe sterowniki?

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie porady.

Dodane 05.01.2013 (So) 1:52

Swoją drogą dziwne że pokazuje mi sterownik z 2006 roku, przecież wtedy nie było jeszcze Windowsa 7 i (chyba) procesorów i3.

Większość architektury procesorów powstawało przed powstaniem i wprowadzeniem Windows 7, A odnośnie “rwania” w grach, to tak naprawdę laptop nie jest dobrym komputerem do gier. Nawet aktualizacja sterowników wiele nie wniesie, tylko skoryguje niektóre błędy w działania sterownika, na pewno po aktualizacji nie będzie widoczna poprawa. Jedyne co można zrobić to przeszukać system pod kątem plików tymczasowych, ciasteczek internetowych itp, czyli śmieli, przeskanuj sobie system programem antywirusowym, antymalware itp, usuń programy z których nie korzystasz, zredukuj ilośc plików na pulpicie, przeczyść rejestr, defragmentację dysku, ogólne konserwacje. Na pewno to wpłynie na pracę komputera

Sprawa wygląda tak, że wszelkie najnowsze, duże produkcje działają bez problemu natomiast haczą małe gierki (tzw. gry indie).

Cześć

Zapewne część sterowników datowanych na 2006 rok to sterowniki systemowe. Tych zapewne nie zaktualizujesz.

Co do pozostałych, możesz oczywiście wejść na stronę producenta laptopa i sprawdzić czy udostępnił on nowsze sterowniki niż te które masz na płycie. Jeżeli nie - nic nie zrobisz.

Ściągnąłem demo Trochlight II i gra ledwo chodzi w 15 klatkach. Jednocześnie GTA 4 chodzi na wysokich w stabilnych 30fps.

Zbulwersowany skontaktowałem się z posiadaczem takiego samego laptopa i zgodził się również ściągnąć to demo.

Okazuje się, że u niego chodzi bez problemu…

Dodane 05.01.2013 (So) 16:22

Już nieaktualne.

Rozwiązanie:

W ustawieniach Nvidii wchodzimy w >zarządzanie ustawieniami 3D > Ustawienia globalne i zmieniamy z “wybór automatyczny” na “Procesor Nvidia o dużej wydajności”