Jak poprawnie sformatować Asusa x53s?

Witam!

Potrzebuję sformatować w/w laptopa. Era mojego formatowania kończy się z windowsem XP - obecnie Win 7.

W miarę możliwości prosiłbym o pomoc i kilka wskazówek jak będzie wyglądała reinstalacja systemu z formatowaniem dysku. Patrzyłem się na jakieś filmiki na yt, ale to nie jest to o co mi chodzi. Przebrnąłem jak na razie przez załączenie bootowania płytki. Później ładuje mi się coś i wyskakuje okno asusa, jest coś z recovery. Nigdy nie miałem do czynienia z takimi bajerami a z uwagi na fakt, że mój angielski jest raczej słaby, nie wiem jak się zachować, żeby czegoś nie zepsuć (potrzebuję komputera do pracy). Chcę wywalić wszystko co mam aktualnie na dysku, nie robić żadnego backupa. To co będzie mi potrzebne mam już na dysku zewnętrznym.

Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc, w miarę możliwości jak najszybszą, ponieważ goni mnie czas.

Nie chcę być złośliwy ale zajrzałeś do instrukcji jak wygląda przywracanie systemu z płyt recovery? Masz tam wszystko opisane krok po kroku co należy zrobić.

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst … ,1050.html

Albo odtwarzasz system z kopii recovery - patrz instrukcja obsługi do laptopa.

Albo instalujesz system na czysto

Różnica między instalacją systemu z recovery a na czysto? Na czysto nie są instalowane dodatki producenta laptopa.