Jak Poprawnie skonfigurować moją sieć Wi-Fi?


(Krzychoo1990) #1

Witam wszystkich na początku;)

Panowie i panie;p mam pewien problem z którym borykam sie już od kilku dni, z którym w zaden sposób nie mogę sobie poradzić;(

Chodzi mi o konfiguracje sieci wi fi. Dostawca mojego internetu jest orange. Pierwszy router jaki posiadam jest to siemens 504 ag jest on podlaczony do gniazda telefonicznego oraz kablem sieciowym do pc. Od tego routera podlaczony jest 2 router rowniez kablem sieciowym Tp linka wa500g ktory rozsyła antena dookólną na dachu internet do innego drugiego pc oddalonego o ok 1 km Odbierającego sygnał zwykłą kartą sieciowa. te dwa routery udało mi się skonfigurować jakiś rok temu. Teraz kolega dokupił sobie tp linka tl-wr941nd( 3 router w sieci), chcąc wzmocnić sygnał anteną kierunkową. I tu zaczyna się problem nie mogę w żaden sposób skonfigurować tego jego routera tak aby laczyl sie z internetem z moja antena na dachu. Gdzie robię błędy jak poprawnie mam to wszyskto skonfigurować.

Załączę zdjęcia z wszystkich (routerów)- nie wiem czy wszystko tutaj moge nazwac routerem.......(nie znam się;p)

1 router siemens : 192.168.2.1

2 router tp link wa500g strych: 192.168.2.2

3 router kolega tl-wr941nd(tymczasowo w pokoju): 192.168.2.3

I to chyba tyle wazniejszych rzeczy. Prosze pomóżcie mi to krok po kroku skonfigurować, pozdrawiam i czekam na odp;)


(roobal) #2

Router kolegi musi pracować w trybie AP Client, inaczej nie połączy się z twoją siecią WiFi, ale z tego co widzę na symulatorze TP Linka, to ten model akurat nie ma możliwości przełączenia go w tryb AP Client i pozostanie mu raczej kupno nowego routera, jeśli nie da się podłączyć kablem. Jak już będziecie mieli odpowiedni router, wówczas w ustawieniach WAN wybierasz 802.x + Static IP lub 802.1X + Dynamic IP zależy jak przydzielasz IP koledze, wyświetli Ci się lista dostępny sieci, wybierasz swoją i to wszystko.

Nie myl routera z access pointem, ten TP Link to punk dostępowy, a nie router (łatwo poznać po oznaczeniu modelu WR - Wireless Router, WA - Wireless Access Point, a g na końcu oznacza, że pracuje w standardzie g).

Pozdrawiam!