Jak poprawnie uruchamiać gry z virtualnego napędu?

(jarekm26) #1

witam...

zainstalowałem program Alkochol 120%, utworzyłem na nim obraz plyty NFS: Most Wandet na virtualnym

napędzie... oczywiście gre miałem już zainstalowaną wcześniej, i kiedy klikam na ikonke

programu to sie wyświetla komunikat że gra nie może odnaleść właściwej płyty z grą...

Czy to oznacza że musze zainstalować na nowo gre z virtualnego napędu ??

Jeżeli chodzi o te virtualne napędy i program Alkochol120% :smiley: to jestem nowy w temacie,

i wszystko robiłem po omacku...

(MariuszListecki) #2

Musisz te grę zainstalować jeszcze raz tylko tym razem instalując ją z obrazu jaki utworzyłeś.Starą usuń. twój problem polega na tym że gra pamięta złą litere napędu i w tej literze szuka płyty a tam jej niema Od razu mówię lepiej przeinstalować niż się bawić w szukanie.

(jarekm26) #3

problem w tym że windows nie widzi tej gry w panelu dodaj lub usuń programy, i jak mam ją wywalić ??

mam równiesz zainstalowany pakiet TuneUp Utilities, i tam w odpowiednim dziale równiesz nie widze tego programu…

a kiedy wejde do katalogu gry i klikne uninstall to nic sie nie dzieje…

(rapper) #4

Zainstaluj NFS MW na dysku C to dodaj\usuń programy będzie to widziało- ja mam zainstalowane na G i mi to dodaj\usuń programy tego nie widzi.

(Kolmar) #5

jarekm26 , do odinstalowania gry możesz użyć jednego z tych programów. Osobiście polecam revo uninstaller.

(Mlajtner) #6

to, że żąda oryginalnej płyty jest związane z systemem zabezpieczeń przed piractwem

-żeby to obejść potrzeba spreparowanego cracka, lub zastosować wiele innych różnych sposobów-ale to jest już nielegalne… :expressionless:

(jarekm26) #7

no chyba bede musiał wypróbować tego revo, no ale żeby w XXI wieku, do odinstalowania gry musieć

używać innego specjalnego programu to po prostu skandal… :roll:

aha jedna rzecz… rozumiem że na jednym virtualnym napędzie moge mieć kilka obrazów,

czyli nie musze do każdej gry z osobna tworzyć virt. napędu ?

(Kolmar) #8

…musisz, inaczej się nie da :smiley:

chyba oczywiste jest, że każdy jeden napęd virtualny może “pomieścić” jedną płytkę CD/DVD :lol:

(jarekm26) #9

kuuurdeee myślałem że więcej… :cry: … no ale niestety revo twierdzi żeby odistalować NFS:most wandet, to musze to zrobić ręcznie tylko niestety nie wiem jak ?? jak teraz zrobie instalke za pomoca alkochola toi bede miał dwie identyczne gry… tylko po co ? żeby mi zrzerało miejsce na dysku ??

(Kolmar) #10
  1. uruchamiasz revo

2. wybierasz aplikację/grę do odinstalowania klikając dwukrotnie na wybranej aplikacji

3. wyskoczy komunikat “czy na pewno…” klikasz YES

4. w kolejnym oknie masz cztery tryby deinstalacji: wbudowany, bezpieczny, rozszerzony (domyślnie), zaawansowany - pozostaw domyślny tryb,

5. po chwili ukarze się twym oczom standardowy deinstalator gry (o ile posiada taki), YES i czekasz, aż zakończy swe działanie,

6. następnie przejdź do okna programu revo kilknij dalej, revo w tym kroku przeszukuje dysk i rejestr w poszukiwaniu śmieci pozostawionych po odinstalowanej aplikacji/gry,

7. ta operacja troszkę potrwa, gdy skończy się klikasz dalej

8. w kolejnym oknie ujrzysz osierocone (błędne) klucze rejestru, w trybie “rozszerzony” w 80% przypadków można śmiało wszystkie usunąć, aby tego dokonać klikasz zaznacz wszystkie, a następnie usuń, potwierdzasz oraz przechodzisz dalej

9. w kolejnym oknie revo wyświetli listę plików pozostałych po odinstalowanym programie (tutaj też w większości przypadków można wszystko usunąć), klikasz zaznacz wszystkie i usuń

(jarekm26) #11

problem w tym że w spisie aplikacji brakuje NFS:Most Wandet… natomiast w trybie łowcy kiedy naznacze ikonke

tej gry i wybiore usuń, to wyskakuje komunikat: nie znaleziono opcji pozwalającej na odinstalowanie! Tip: Zgromadż wiecej informacji

na temat programu spróbuj odinstalować go ręcznie!

D:\program Files\gry\most wandet\speed.exe i tu leży pies pogrzebany… :?

(Kolmar) #12

W katalogu z grą nie ma plików np. setup.exe, uninstall.exe, uninst.exe itp. ,sprawdź również folder użytkownika i APPDATA

(jarekm26) #13

w katalogu znajduje sie uninstall.exe… problem w tym że jak na niego klikne to sie nie uruchamia, właściwie nic sie nie dzieje… :?

(Kolmar) #14

No to w takim razie czeka cię ręczne “odinstalowanie” czyli usunięcie go “na żywca” jak to pięknie niektórzy określają.

Czyli tak: usuń to badziewie, przeczyść rejestr, folder użytkownika oraz Pfiles.

Jest inne wyjście, możesz ponownie w to samo miejsce zainstalować gierkę, być może za pierwszym razem coś poszło nie tak i dopiero wtedy spróbować odinstalować.

(jarekm26) #15

dobra wywaliłem ręcznie, przeczyściłem ryżówką rejestr, zainstalowałem ponownie, tym razem z napędu virtualnego,

jednak gra sie nie uruchamia poniewasz nie widzi właściwej płyty dvd rom, jednak tym razem moge ją normalnie zdeinstalować

poniewarz windows widzi program w panelu dodaj/usuń programy… w sumie lipa z tym virtualem, wróciłem do punktu wyjścia…

no cóż trudno…

(Kolmar) #16

W takim razie to jest problem związany z plikiem uruchamiającym grę, sam wiesz o co chodzi, w tym wypadku dalszych porad idących w tym kierunku odemnie nie uzyskasz.