Jak poprawnie zainstalować Vista Ultimate RTM na VMware?

No więc od razu do rzeczy :lol:.

Mam taki problem:

zrzuciłem sobie viste do obrazu płyty (ISO) i pobrałem VMware, wciskam opcje aby bootował płytke visty na początek, a on tak robi, jest tekst “windows is loading files” czy cos w tym rodzaju, potem pasek i pojawia sie menu instalacyjne. Wybieram aby zainstalowął teraz i pojawia się pierwszy krok. Prosi mnie o podanie sterowników CD/DVD, i tu jestem ciemny, bo na bootowanej płycie ich nie może wyszukać, chciałem dodać pare folderów ręcznie, lecz nic z tego i nie wiem co robić. :? Bardzo proszę o szybką pomoc.

Screeny:

nowyobrazbitowy3yk2.th.jpg

nowyobrazbitowy2bd9.th.jpg

Może nie posiadasz sterowników do dysku twardego czy coś? Na forum było już wiele tematów dotyczących tego, że Vista nie wykrywa dysku twardego…

Jeśli to jest Twój obraz to musisz chyba użyć Windowsa PE wtedy wskazujesz tylko przechwycony obraz i powinien się bez problemu zainstalować.

??

moze “ściągnąłem sobie viste w ISO”

kto normalny robi iso systemu i chce jeszcze z niego zainstalować??

Np. informatyk, który chce zainstalować przygotowany obraz systemu na wielu komputerach żeby zaoszczędzić sobie prace :smiley: Przechwytuje obraz systemu a potem instaluje go przez sieć albo z nośnika…

Albo po to aby mieć kopie zaposową, na wypadek gdyby płyta mi się uszkodziła. Dysk sobie spokojnie może leżeć odłączony od serwera, a dysk DVD może sie porysowac i klapa…